Korumpuje tajomný pán R. K. Oravu?

Autor: Rudolf Pado | 5.10.2016 o 6:00 | (upravené 10.10.2016 o 11:35) Karma článku: 6,90 | Prečítané:  1859x

Aj v momente,  v ktorom ste sa zahľadeli do textu tohto blogu, údajne prebieha v regióne Oravy vopred dohodnuté rozdeľovanie dotácií z Environmentálneho fondu v rámci druhého kola akcie Veľké upratovanie Slovenska. 

Akýsi tajomný pán R. K., zastrešený ešte dôležitejším pánom M. L., ktorý je údajne koordinovaný veľkým zvieraťom, obchádza starostlivo preosievané oravské obce s vopred  pripravenou „Výzvou na predloženie ponuky Sanácia miest s nezákonne uloženým odpadom“  a so zoznamom firiem, ktoré sa majú o tzv. transparentnom verejnom obstarávaní dozvedieť t. j. majú byť v rámci novodobej akcie „Z“ oslovené.

Čaro typickej slovenskej hry na transparentnosť spočíva nielen vo vopred  garantovanej dotácii vo výške 50 až 70 tisíc eur, ale predovšetkým v rozdiele medzi projektovo kalkulovanými nákladmi čistenia skládok a reálnymi nákladmi. Rozdiel, ktorý sa môže v rámci jednej dotácie pohybovať v desiatkach tisíc eur, je zaujímavý pre všetkých hráčov tejto investičnej schémy.

Kto skontroloval reálne náklady a kvalitu „čistenia“ v prvom kole odmeňovania neporiadnych, ktoré sme žoviálne nazvali Veľkým upratovaním Slovenska?  Okresné úrady –odbory starostlivosti o životné prostredie? Hmm ... Tomu však môže veriť len naivka, ktorá nepozná mieru bratríčkovania sa a falošnej kolegiality medzi štátnou správou a samosprávami.  

Tajomný pán R. K. rozohral veľkú hru s takmer istým výsledkom a nebyť prehnanej aktivity Národnej kriminálnej agentúry, ktorá zatýkaním na juhu Slovenska vystrašila volených zástupcov ľudu zo severného Slovenska, mohli sme mať  v krajine ďalších spokojných starostov, ktorí niečo získali vlastnou hlavou.         

„ ...pán K... to mal poistené aj na ...  Následne všetky obce, ktoré oslovil navštívil  a doniesol im aj Výzvy na verejné obstarávania už so zoznamom firiem, ktoré sa majú osloviť ... v piatok (poznámka: 09.09.2016 )sa zišli starostovia, ktorí sa dali nahovoriť na tento projekt a niektorí z neho chcú vycúvať, po medializácií škandálu s kamerovým systémom - zatkli niekoľko starostov, a začalo prebiehať veľké vyšetrovanie ...“,  je časť doručeného textu  z Oravy.

A odkaz pre bežného občana?

Započúvaj sa na priedomí. Možno aj Tvojou obcou sa práve ozýva mľaskanie.

Samozrejme, že v súlade so zákonom ...   

 

Poznámka: Tento text vznikol začiatkom septembra 2016 a z rôznych dôvodov je zverejnený až dnes. Podľa informácií, ktoré má autor blogu sprostredkovane k dispozícii, vec je už momentálne vyšetrovaná.     

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Čo chcú z Bratislavy urobiť kandidáti na župana

Ako vidia kandidáti Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať? Sledujte diskusiu SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?