Korumpuje tajomný pán R. K. Oravu?

Autor: Rudolf Pado | 5.10.2016 o 6:00 | (upravené 10.10.2016 o 11:35) Karma článku: 6,79 | Prečítané:  1825x

Aj v momente,  v ktorom ste sa zahľadeli do textu tohto blogu, údajne prebieha v regióne Oravy vopred dohodnuté rozdeľovanie dotácií z Environmentálneho fondu v rámci druhého kola akcie Veľké upratovanie Slovenska. 

Akýsi tajomný pán R. K., zastrešený ešte dôležitejším pánom M. L., ktorý je údajne koordinovaný veľkým zvieraťom, obchádza starostlivo preosievané oravské obce s vopred  pripravenou „Výzvou na predloženie ponuky Sanácia miest s nezákonne uloženým odpadom“  a so zoznamom firiem, ktoré sa majú o tzv. transparentnom verejnom obstarávaní dozvedieť t. j. majú byť v rámci novodobej akcie „Z“ oslovené.

Čaro typickej slovenskej hry na transparentnosť spočíva nielen vo vopred  garantovanej dotácii vo výške 50 až 70 tisíc eur, ale predovšetkým v rozdiele medzi projektovo kalkulovanými nákladmi čistenia skládok a reálnymi nákladmi. Rozdiel, ktorý sa môže v rámci jednej dotácie pohybovať v desiatkach tisíc eur, je zaujímavý pre všetkých hráčov tejto investičnej schémy.

Kto skontroloval reálne náklady a kvalitu „čistenia“ v prvom kole odmeňovania neporiadnych, ktoré sme žoviálne nazvali Veľkým upratovaním Slovenska?  Okresné úrady –odbory starostlivosti o životné prostredie? Hmm ... Tomu však môže veriť len naivka, ktorá nepozná mieru bratríčkovania sa a falošnej kolegiality medzi štátnou správou a samosprávami.  

Tajomný pán R. K. rozohral veľkú hru s takmer istým výsledkom a nebyť prehnanej aktivity Národnej kriminálnej agentúry, ktorá zatýkaním na juhu Slovenska vystrašila volených zástupcov ľudu zo severného Slovenska, mohli sme mať  v krajine ďalších spokojných starostov, ktorí niečo získali vlastnou hlavou.         

„ ...pán K... to mal poistené aj na ...  Následne všetky obce, ktoré oslovil navštívil  a doniesol im aj Výzvy na verejné obstarávania už so zoznamom firiem, ktoré sa majú osloviť ... v piatok (poznámka: 09.09.2016 )sa zišli starostovia, ktorí sa dali nahovoriť na tento projekt a niektorí z neho chcú vycúvať, po medializácií škandálu s kamerovým systémom - zatkli niekoľko starostov, a začalo prebiehať veľké vyšetrovanie ...“,  je časť doručeného textu  z Oravy.

A odkaz pre bežného občana?

Započúvaj sa na priedomí. Možno aj Tvojou obcou sa práve ozýva mľaskanie.

Samozrejme, že v súlade so zákonom ...   

 

Poznámka: Tento text vznikol začiatkom septembra 2016 a z rôznych dôvodov je zverejnený až dnes. Podľa informácií, ktoré má autor blogu sprostredkovane k dispozícii, vec je už momentálne vyšetrovaná.     

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?