Bohatší ľudia sú prasatá

Autor: Rudolf Pado | 14.10.2016 o 6:00 | Karma článku: 6,11 | Prečítané:  1841x

Je zjednodušený záver štúdie, ktorá bola vyprodukovaná najnovším klonom Ministerstva životného prostredia SR – Inštitútom environmentálnej politiky (IEP). 

Inštitút, ktorý sa zrodil počas júla 2016, opiera svoje tvrdenia o analýzu dát z aplikácie  TrashOut, ktorú samotné Ministerstvo životného prostredia neuznáva, štátna správa životného prostredia na základe týchto oznámení odmieta konať a ktorej údajová databáza  predstavuje súbor náhodných dát zväčša anonymných oznamovateľov.     

Autori štúdie – okrem iného - tvrdia: „Najväčšie množstvo nelegálneho odpadu sa nachádza v Bratislavskom kraji, kde na jedného občana v priemere pripadlo približne 1,5 litra čierneho odpadu. Na úrovni okresov patrí prvenstvo Sencu s viac ako 2 litrami odpadu na hlavu. Výrazne najmenej nelegálneho odpadu sa nachádza v Prešovskom kraji.“, pričom ignorujú skutočnosť, že počet ohlásených nelegálnych skládok odpadov občanmi môže súvisieť s regionálnou vzdelanosťou a tým aj ochotou venovať sa – aj keď len symbolickým aktom stláčania tlačidiel na mobile – občianskym aktivitám, ekonomickou dostupnosťou smartfónov ...

Je neuveriteľné, že Liptov, ktorého súčasťou je aj okres Liptovský Mikuláš, kde sa od roku 2002 odstránilo viac než 350  zákonným postupom  nahlásených nelegálnych skládok odpadov, je v hodnotení na rovnakej úrovni ako okres Galanta vyzerajúci ako niekým organizované nelegálne smetisko a dokonca horšej než okres Bardejov, kde bolo v ostatných rokoch oficiálne oznámených cca 400 skládok, úrady vo veci dostatočne nekonali a momentálne vo veci prebieha tr. stíhanie pre podozrenie z naplnenia skutkovej podstaty tr. činu marenia úlohy verejným činiteľom.           

Diskusia na uzatvorenom internetovom fóre (Ekofórum) prezrádza, že autori analýzy sú o prezentovaných dátach a ich interpretácii skalopevne presvedčení.

V každom prípade sa aspoň občania SR dozvedeli, že tu máme ďalšie analytické centrum, ktoré vyrieši – tentokrát problémy životného prostredia, ako vždy  - od stola.

Najnovší vládny slogan - "Hodnota za peniaze" - vyzerá v kontexte uvedeného ako ďalšia vopred premyslená či prešpekulovaná fraška určená pre naivné publikum daňových poplatníkov.     

 

 

        

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý

Čo sa kachliar z Brdárky naučil od Siouxov.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?