Svet podľa Holjenčíka

Autor: Rudolf Pado | 7.2.2017 o 6:00 | Karma článku: 8,87 | Prečítané:  1283x

Vo Vesmíre šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozefa Holjenčíka sa orientuje len on sám. Ide zrejme o hyperpriestor niekde medzi politickými záujmami premiéra Róberta Fica a záujmami energetických a vodárenských hráčov na 

... slovenskom trhu.   

Časopriestorové skoky medzi týmito dvoma dimenziami – vesmírneho stopára Holjenčíka – boli narušené  až zjavením sa prapodivných faktúr v mikrosvete slovenským domácností.

Vlna nespokojnosti, ktorá sa z izolovaných disturbancií  v oblasti stredného Slovenska, zrazu nekontrolovateľne začala šíriť na východ a západ, zobudila driemajúceho premiéra z jeho paralelných snov plných „istôt“ a bilboardových sloganov.

Nezávislý regulátor – predvolaný na koberček – bol vyššou Mocou vyzvaný, aby prehodnotil svoju nezávislosť a osvojil si názory vládcu slovenského Impéria.

Holjenčík zavajatal ... uvedomujúc si, na rozdiel od premiéra Fica, že v hyperpriestore sa pohybujú aj ďalší významní hráči, ktorí by mohli odhaliť kde, čo a kedy sľúbil a garantoval.

Časopriestorový šok dobrodruha na čele regulačnej autority zhoršilo aj odhalenie jeho spiknutia sa s mocnosťami Vody, ktorým prezradil finty,  ako do slovenských domácností napumpovať málo tejto životodárnej tekutiny za veľa eur.    

Medzitým ďalší muž z kolektívu „istôt“  -  Roman Šipoš, nominant štátu v predstavenstve Spoločnosti Východoslovenská energetika (VSE) Holding  a Východoslovenská energetika sa vzdal lukratívneho miesta, lebo ...

... a občan slovenského malého Vesmíru – až na štatistické odchýlky – stále nechce porozumieť kontextovým vzťahom napr.  medzi projektovanou cenou  tretieho a štvrtého reaktora AE Mochovce vo výške 2,8 miliardy eur a najnovším ekonomickým míľnikom na úrovni min. 5,1 miliardy eur,  „sociálnymi“ dotáciami na dobývanie a spaľovanie nekvalitného hnedého uhlia, nesystémovou politikou plánovania výstavby alternatívnych zdrojov výroby energie ... a súborom odborne sa tváriacich čísel na doručovaných faktúrach.    

Akákoľvek nezávislosť kohokoľvek napojeného na štát je v slovenských podmienkach iba rozprávkou pre naivných voličov a svet podľa  Holjenčíka je tak trochu svetom podľa Prota – odniekiaľ prišiel,  niekde pobudol, o chvíľu sa niekde stratí (otázkou je len kedy a v akej funkcii) a tomu čo rozpráva, rozumie a uverí len málokto.   

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nacionalistický kňaz pomáha šíriť propagandu ĽSNS

Ján Košiar, ktorý otvorene podporuje kotlebovcov, píše pre časopis Zväzu protikomunistického odboja. Magazín platí ministerstvo vnútra.

KOMENTÁRE

Antifašisti ani antikomunisti to nepochopili

Neexistuje sloboda len pre jednu vybranú skupinu.

EKONOMIKA

Volkswagen: Odborári dostali to, čo sme im núkali pred štrajkom

Na jar ponúkal Volkswagen zvýšenie platov o 12 percent.


Už ste čítali?