Svet podľa Holjenčíka

Autor: Rudolf Pado | 7.2.2017 o 6:00 | Karma článku: 8,87 | Prečítané:  1323x

Vo Vesmíre šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozefa Holjenčíka sa orientuje len on sám. Ide zrejme o hyperpriestor niekde medzi politickými záujmami premiéra Róberta Fica a záujmami energetických a vodárenských hráčov na 

... slovenskom trhu.   

Časopriestorové skoky medzi týmito dvoma dimenziami – vesmírneho stopára Holjenčíka – boli narušené  až zjavením sa prapodivných faktúr v mikrosvete slovenským domácností.

Vlna nespokojnosti, ktorá sa z izolovaných disturbancií  v oblasti stredného Slovenska, zrazu nekontrolovateľne začala šíriť na východ a západ, zobudila driemajúceho premiéra z jeho paralelných snov plných „istôt“ a bilboardových sloganov.

Nezávislý regulátor – predvolaný na koberček – bol vyššou Mocou vyzvaný, aby prehodnotil svoju nezávislosť a osvojil si názory vládcu slovenského Impéria.

Holjenčík zavajatal ... uvedomujúc si, na rozdiel od premiéra Fica, že v hyperpriestore sa pohybujú aj ďalší významní hráči, ktorí by mohli odhaliť kde, čo a kedy sľúbil a garantoval.

Časopriestorový šok dobrodruha na čele regulačnej autority zhoršilo aj odhalenie jeho spiknutia sa s mocnosťami Vody, ktorým prezradil finty,  ako do slovenských domácností napumpovať málo tejto životodárnej tekutiny za veľa eur.    

Medzitým ďalší muž z kolektívu „istôt“  -  Roman Šipoš, nominant štátu v predstavenstve Spoločnosti Východoslovenská energetika (VSE) Holding  a Východoslovenská energetika sa vzdal lukratívneho miesta, lebo ...

... a občan slovenského malého Vesmíru – až na štatistické odchýlky – stále nechce porozumieť kontextovým vzťahom napr.  medzi projektovanou cenou  tretieho a štvrtého reaktora AE Mochovce vo výške 2,8 miliardy eur a najnovším ekonomickým míľnikom na úrovni min. 5,1 miliardy eur,  „sociálnymi“ dotáciami na dobývanie a spaľovanie nekvalitného hnedého uhlia, nesystémovou politikou plánovania výstavby alternatívnych zdrojov výroby energie ... a súborom odborne sa tváriacich čísel na doručovaných faktúrach.    

Akákoľvek nezávislosť kohokoľvek napojeného na štát je v slovenských podmienkach iba rozprávkou pre naivných voličov a svet podľa  Holjenčíka je tak trochu svetom podľa Prota – odniekiaľ prišiel,  niekde pobudol, o chvíľu sa niekde stratí (otázkou je len kedy a v akej funkcii) a tomu čo rozpráva, rozumie a uverí len málokto.   

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Utiahnutý chlapec na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?