Súmrak a pachuť slobody

Autor: Rudolf Pado | 21.2.2017 o 6:00 | Karma článku: 8,38 | Prečítané:  714x

Keď premiér Fico verbálne zbrojí proti ucelenej moslimskej komunite na Slovensku, tak policajné zložky podriemkavajú v kanceláriách. Ide o legitímny názor štátnika. Ak však niečo obdobné vysloví a obrazovými prostriedkami vyjadrí

... psychopatická naštvaná žena, odvedie ju – za hojnej účastí senzáciechtivých médií – policajné komando. A sudca sa na nej odbaví.        

 

Keď neukojené členky Pussy Riot verbálne znesväcovali pravoslávny chrám, išlo o slobodu.

Keď politický nekorektné karikatúry zo satirického týždenníka Charlie Hebdo vyprovokovali teroristický útok, všetci boli Je suis Charlie.

Keď v uliciach najmä tretieho sveta horia americké zástavy pálené aj náboženskými fanatikmi, ide o slobodu prejavu.

Keď padali bomby NATO na Srbsko, išlo o mierovú intervenciu.  

Keď Julian Assange vybrakoval  americké diplomatické a vojenské archívy, tak časť sveta oslavovala národný sviatok.   

Keď sa naše hlavy kotúľajú v špinavom púštnom piesku, telá mužov a žien horia na novodobých inkvizičných hraniciach, z verejných priestranstiev miznú kresťanské symboly ..., ktosi kdesi bľabotá, že si nedáme zobrať náš životný štýl.

Keď konglomerát do novej doby transfomovaných politikov, sudcov, prokurátorov ...  vytuneloval prostredníctvom  malejveľkej privatizácia zdravé jadro ekonomiky, nazvali sme to historickou nevyhnutnosťou.

Keď doručovateľka nevie premiérovi odovzdať predvolanie na súd, keď preživší mafiáni sú váženými občanmi, keď na každú aféru vedenú do stratená sa zriadi vyšetrovacia komisia, špeciálny tribunál alebo osobitná vyšetrovacia jednotka  ... je všetko v súlade so zákonom.

Vytvorili sme paralelne svety.

Svet vyvolených a svet bezvýznamných.

V každom z nich ma pravda, jej semiotické znaky a znakové systémy ... iný význam, vyvoláva inú pozornosť a má diametrálne odlišnú trestno-právnu či inú dohru na jej šíriteľa. Ľudsko-právne selektujeme význam slov a činov rôznych jednotlivcov a skupín, masmediálne ich potláčame či zvýrazňujeme.  Sme otrokmi politickej korektnosti, fráz rozmerov obludného negovania reality. Prostriedky sa prispôsobujú cieľu a cieľ je pred bezvýznamnými  zahalený v hmlách šachových partií vyvolených.

Sloboda dostala pachuť tém ku ktorým sa bezvýznamní môžu vyjadrovať a nastavenými filtrami systémového zastrašovania je určený (a značne zúžený) rámec možných postojov. Sme cudzincami na planéte Zem a utečencami vo vlastnej krajine. Mnohí migrujú do temných zákutí vlastnej duše a snovajú odplatu.

  

Keď premiér Fico verbálne zbrojí proti vzniku ucelenej moslimskej komunity na Slovensku, tak policajné zložky podriemkavajú v kanceláriách. Ide o legitímny názor štátnika. Ak však niečo obdobné vysloví a obrazovými prostriedkami vyjadrí psychopatická naštvaná žena, odvedie ju – za hojnej účastí senzáciechtivých médií – policajné komando. Sudca sa na nej odbaví ...        

... a ľudsko-právne organizácie mlčia.

Dvadsať kilogramov policajnej hmoty na jeden kilogram frustrovanej ženy. To je váha spravodlivosti na Slovensku.   

 

 

 

  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?