Dankov odkaz: štát som ja!

Autor: Rudolf Pado | 26.4.2017 o 9:30 | (upravené 16.5.2017 o 10:19) Karma článku: 14,29 | Prečítané:  9616x

Dejiny sú preplnené príkladmi toho ako psychopatické sny jednotlivca  môžu nenápadne prerásť do národných tragédií, genocíd a kultom osobnosti riadených diktatúr.  

Dnes už vieme, že verzia SNS 2.0 sa opäť nevydarila. Prostorekosť  „… do tankov na Budapešť ...“ okorenenú močením na verejnosti vystriedal naškrobený idiotizmus v rétorickom opare sakramenský zlej slovenčiny.

Danko 1.0 je ako zlá verzia operačného systému zaberajúca nepomerný objem úložného priestoru a produkujúca nespočetné vyskakujúce okná plné upozornení a pokynov otravujúcich užívateľa. Danko 1.0 je operačný systém, ktorý si o sebe myslí, že občan je tu pre neho a nie on pre občana, že jeho názory, postoje a záujmy sú väčšinovými požiadavkami ľudí žijúcich v tejto krajine.

Vyhnanie súkromného dopravcu z ponukového portfólia,  snaha o zúženie politickej súťaže a obálkové špehovanie parlamentných súpútnikov a občanov, sú len malou ukážkou sveta podľa vzoru Danko.

Sveta, kde človek s verejne neznámou rodinnou anamnézou, s pochybným  privatizačným príbehom, zo strany, ktorá sa zúčastnila historicky najväčšej rabovačky v tomto geopolitickom priestore , ide poučovať občanov o ekonomických, politických a morálnych aspektoch fungovania tohto štátu či parlamentu.

Dankom riadené otváranie listových zásielok v NR SR bol prekročený Rubikon a už niet návratu. Je povinnosťou každého slušného občana podať na samozvaného cenzora trestné oznámenie (ja tak činím dnes), predložiť  premiérovi Ficovi, ktorý nevidí korupciu a zneužívanie právomoci na vyšších miestach priamy dôkaz na striebornej tácke, otestovať, pre akú skupinu občanov tu vlastne pracuje Generálna prokuratúra SR.

Citujem bývalého elitného vyšetrovateľa PZ SR Jozefa Šáteka:

„Absolútne ma neprekvapuje diletantstvo s akým postupuje Kancelária Národnej rady SR s listovými zásielkami určenými pre poslancov parlamentu, a to pod priamym riadením predsedu parlamentu A. Danka a že toto dokonca prekračuje hranice ústavy i zákonov a zasahuje do základných občianskych práv poslancov i občanov. 

Je pochopiteľné, že žiadny štátny orgán, teda ani Ministerstvo vnútra či Úrad na ochranu ústavných činiteľov nemôže vydal pokyn či odporučenie pre Kanceláriu NR SR, ktorý by išiel mimo rámec príslušných zákonov a súhlasil by s tým, aby jej zamestnanci bez vedomia adresátov (poslancov) otvárali pre nich určené adresované listové zásielky od občanov či anonymne, čítali ich obsah, posudzovali či sa jedná o „poburujúci“ obsah, rozhodli o ich nedoručení adresátom a tieto bez vedomia adresátov do troch mesiacov skartovali. Jednoznačne sa v tomto prípade jedná o pokyn riaditeľa Kancelárie NR SR, ktorý je rozpore s čl. 22 ods. 1 ústavy a s Trestným zákonom a zákonom o poštových službách. 

Obsah korešpondencie je v zmysle § 10 ods. 1, písm. b/ zákona č. 324/2011 Z.z. o poštových službách predmetom poštového tajomstva. Keďže je to jedno z najzákladnejších občianskych práv, proces doručovania zásielky, nakladania s ňou, prípadne jej zadržanie a otvorenie a oboznámenie sa s jej obsahom je prísne určené zákonom. 

Ani Úrad na ochranu ústavných činiteľov MV SR, nemôže podľa zákona o PZ § 25 Oprávnenie pri zaisťovaní bezpečnosti určených osôb nariadiť či len súhlasiť s „preventívnym“ otváraním všetkých listových zásielok zamestnancami Kancelárie NR SR, ktoré sú adresované jednotlivým poslancom, pravdaže už vôbec nemôže súhlasiť či nariadiť, aby bez vedomia poslancov čítali ich obsah (čo to má spoločné s bezpečnosťou určených osôb?) , hodnotili, či ich obsah nie je „poburujúci“ (napr. vulgarizmy, to už vôbec nemá nič spoločné s bezpečnosťou určených osôb), tieto bez vedomia poslancov „vyradili“, nezaevidovali ich v doručenej pošte a po troch mesiacoch ich zničili skartáciou. Je jasné, že takýto rozsah činnosti Kancelárie NR SR s doručovanou poštou určenou poslancom je realizovaný nad rámec zákonov. 

V prvom rade sú podozriví tí, ktorí vydali pre takýto postup písomný pokyn, kto dal na jeho vydanie pokyn alebo súhlas (ústne či písomne), ale aj ten, kto ho v konečnom dôsledku realizoval, že sa dopustili trestného činu porušovania tajomstva prepravovaných správ podľa § 196 ods. 1, písm. a/ (otvorením uzatvoreného listu), ods. 3 písm. c/ (závažnejším spôsobom konania podľa § 138 ods. 1 písm. h – porušil dôležitú povinnosť, písm. j – na viacerých osobách) s trestnou sadzbou od 4 do 10 rokov odňatia slobody. V súbehu s tým sú zároveň podozriví, že sa dopustili aj trestného činu podľa § 197 ods. 1 písm. a/ prezradili listové tajomstvo, alebo písm. b/ listové tajomstvo využili v úmysle spôsobiť inému škodu alebo sebe či inému zadovážiť neoprávnený prospech, ods. 3 písm. c/ TP, s trestnou sadzbou od 4 do 10 rokov odňatia slobody.

Stupeň závažnosti tohto konania dokazuje aj veľmi rigidný postup, ktorý umožňuje aj príslušným štátnym orgánom (policajtovi, prokurátorovi, súdu) zadržať zásielku, viď § 108 Trestného poriadku, alebo ju otvoriť podľa § 109 TP. 

Toto je skutočne jeden z najväčších škandálov v novodobej histórii SR, ktorého súčasťou sa stal predseda NR SR a to vo vzťahu a ku škode poslancov ale i dotknutých občanov.“


Dejiny sú preplnené príkladmi toho ako psychopatické sny jednotlivca  môžu nenápadne prerásť do národných tragédií, genocíd a kultom osobnosti riadených diktatúr.  

Dnes sa otvárajú obálky v národnej rade a o pár rokov ...?! Tá doba tu už bola. Stačilo! 

 

Doplnené dňa 16.05.2017

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Penta, Rusko alebo Technopol. Kočner využíva zmenky často, v minulosti to riešila aj SIS

Kočner chcel podľa SIS získať aj zmenky, ktoré takmer položili Dzurindovu vládu.

EKONOMIKA

Pre eseročky chystajú nové pravidlá. Odborníci hovoria o šikane

Richter ich chce viac kontrolovať.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto už neprejde ani Kočnerovi

Kočner nie je nič iné ako historická anomália, relikt mafiánskych deväťdesiatych rokov.


Už ste čítali?