Svet podľa Štreitovej

Autor: Rudolf Pado | 8.6.2017 o 6:00 | (upravené 3.7.2017 o 14:59) Karma článku: 9,74 | Prečítané:  508x

Tisíce eur miznú v Liptovskom Mikuláši v pažeráku neefektivity majúcej podobu nekvalitnej výsadby a údržby mestskej zelene. Primátor Blcháč, ako správny člen kmeňa SMER, sa však rozhodol bezhranične chrániť svojich ľudí. 

Komunálna politika, nielen v meste pre všetkých – Liptovskom Mikuláši, je spojená s čistkami v štruktúrach mestského úradu a podriadených organizácií, ktoré sa na verejnosti prezentujú ako obklopovanie sa ľuďmi, ktorým je možné dôverovať.

V systéme odmeňovania lojálnych a potláčania  kritického myslenia a odbornej oponentúry, kde sa vzala – tu sa vzala, v štruktúrach Verejnoprospešných služieb Liptovský Mikuláš sa zjavila Ing. Zuzana Štreitová, ktorej rodokmeň je možné prehmatať jednoduchým preklikaním internetu, a s ňou mali prísť krajšie zajtrajšky.

Posilnené oddelenie mestskej propagandy od začiatku prezentuje túto osobu – v každom mediálnom výstupe – ako odborníčku na zeleň.  Čo tam potom, že táto neviditeľná osôbka, sa od začiatku pôsobenia v meste Liptovský Mikuláš verejne nevyjadrila ani k jednej kauze týkajúcej sa devastácie zelene v intraviláne či extraviláne mesta a stav napr. Zelenej oázy pri vode na sídlisku Podbreziny je akosi mimo jej záujmu.

Čitateľov mesačníka pre všetkých – MIKULÁŠ však nesmierne obohatila o nové terminologické prvky ako „dynamický park“ (= t. j. prejavujúci pohyb), „nesystémový park“ (systémovým sa stáva zrejme až po vyrúbaní), „odľahčenie priestoru“  ...      

O čo menej reálnych pozitívnych výstupov registrovali občania mesta, o to viac sa jeho extravilánom  ozýval štekot motorových píl, ktoré zrejme vnášali do života mesta systémovosť.

Najsystémovejších počinov sa však obyvatelia vymierajúceho mestečka pod Tatrami dočkali až v uplynulých mesiacoch. Rozsiahla výsadba zelene neznámeho dodávateľského pôvodu a pochybného spôsobu výsadby prezentovaná v mestom ovládaných masovokomunikačných prostriedkoch ako konečné víťazstvo nad džungľov  betónu, realizovaná  v širšom okolí centra mesta, masívne schne. Samozrejme, že nikto za nič nenesie zodpovednosť. Ide len o finančné prostriedky daňových poplatníkov, nie osobné financie z vrecka primátora.

V meste pre všetkých sme si akosi zvykli, že ak dvaja robia to isté – napr. sadia stromy, tak nároky na kvalitu odvedenej práce sú určované mestskou mašinériou cez filter straníckeho kmeňového pôvodu vykonávateľa prác, nie prostredníctvom práva na rovnaké zaobchádzanie.  

Sú predsa občania a politickí chránenci.     

Hodnota za peniaze?

Praha má tancujúci dom, Liptovský Mikuláš tancujúcu suchú alej, bez oporných kolov. Ale systémovú a odľahčenú ...

Počet zasadených stromov prezentovaných v mesačníku Mikuláš nie je podstatný, pre život obyvateľov je určujúci počet živých stromov.

Na čo po sebe upratať, však? Verejnoprospešnosť v podobe roku 1973: nikto za nič nezodpovedá, páchateľ je kolektívny, kritika má byť vecná, najlepšie žiadna ...

Aký je pôvod sadeníc? Kto bol dodávateľom drevín? Koľko firiem sa zapojilo do verejného obstávania? Koľko stáli jednotlivé sadenice a kto bude zodpovedať za škody spôsobené  nekvalitnou výsadbou či kvalitou dodaného sadbového materiálu?  Odpovede na tieto otázky by mali poznať  všetci obyvatelia mesta Liptovský Mikuláš. 

Demokracia na mikulášsky spôsob: riaditeľ VPS Liptovský Mikuláš Ing. Dušan Grešo a odborníčka na zeleň Ing. Zuzana Štreitová sa nielenže nedostavili dňa 05.06.2017 na Komisiu životného prostredia a zdravia pri MsZ Liptovský Mikuláš, kde mali vysvetľovať mnohé okolností týkajúce sa komunálnej politiky v meste, a to bez ospravedlnenia, ale v daný deň sa úspešne zatajovali. Predseda komisie – poslanec Bc. Miroslav Neset, „demokratický“ a "v zmysle" rokovacieho poriadku odmietol vypočutie hostí pozvaných podpredsedníčkou komisie  RNDr. Janou Júdovou, PhD. a prítomný p. Roman Běhal (OZ Lipa) nebol vpustený do miestnosti. Mesto pre všetkých ...         

Mesačník Mikuláš (júl 2017): odborníčka na zeleň, ktorá koordinuje výsadbu stromov v snehu a mrazoch, pod ktorej  vedením sa nerobí kvalitná údržba zelene napr. na sídlisku  Podbreziny, ktorej schnú jej čerešňovo – sakurové fantazmagórie, nepatriace na Liptov,  ... poučuje občanov čo majú robiť.  Akú náplň práce má táto osoba, ak Programy starostlivosti o dreviny mesto zadáva externistom?   

Mesačník Mikuláš (júl 2017):  Na území mesta sú mnohé neošetrené stromy a mesto prezentuje verejnosti rez jediného. Ako sa realizovali rezy stromov na nábreží Váhu, si všetci pamätáme ...  Neodbornosť je v Liptovskom Mikuláši politický krytá.

 

Doplnené dňa 03.07.2017:

Tento zoznam vysadených drevín odovzdala zástupcovi OZ LIPA RNDr. Lošonská Mária,  vedúca oddelenia životného prostredia a poľnohospodárstva. Komentár Romana Běhala (OZ LIPA): Hurbanova ul. (sadenie do snehu, stromy bez kolov, zlé zasadené, neujali sa a vyschli), Jilemnického ul. (sadené do snehu, zasadené krivo, z 10 ks 2 ks vyschli,  ľudia sa sťažujú, že stromy sa nachádzajú blízko bytovky), Vrbická ul. (sadené  na jar, bez oporných kolov, všetkých 10 vyschlo), ul. Tomášikova (nenašli sme ani jeden strom, vraj je to na ul. Socháňovej).

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Fico dal z rezervy hokejovému zväzu, hoci ten dotáciu nutne nepotreboval

Z rezervy predsedu vlády Robert Fico opäť prispel aj obci Hrušovany, kde vyrastal, či Starej Bystrici, kde je starostom poslanec Smeru.

DOMOV

Čudne rozdelené peniaze siahajú ku Kaliňákovmu známemu

Highchem nemá podľa hodnotenia dostatočné odborné kapacity.

KOMENTÁRE

Dankove snahy o nastavenie nových pravidiel by mali vyvolávať silné obavy

Slovenskí politici nechcú skladať účty.


Už ste čítali?