Verejná politika ako kult skazy

Autor: Rudolf Pado | 24.7.2017 o 12:24 | (upravené 8.8.2017 o 17:58) Karma článku: 5,68 | Prečítané:  496x

Je také príslovie o nohe  v ktorej šľapajach už ani tráva neporastie. V Liptovskom Mikuláši to platí doslovne. Ničenie a jeho ospravedlňovanie ako súčasť verejnej politiky.

Rekonštrukcia čohokoľvek je ušľachtilým  zámerom. Aj rekonštrukcia plynových rozvodov.  „Prečo však vznik nového musí byť nevyhnutne spojený so zničením životného priestoru niekoho iného?,“  pýta sa nejeden obyvateľ bývalých vojenských bytoviek  na Ul. čs. brigády. Odpoveďou je mlčanie.

Desiatky  kubíkov depónie navozených  na starostlivo upravovanú trávnatú plochu. A Pat a Mat opäť v nasadení: rozhrnutie nazhromaždeného materiálu,  následne opätovne zhrnutie na kopu a odvezenie. Ľavá ruka nevie čo robí pravá!  Výsledok: zničený trávnik, zhutnené pôda neznámeho zloženia neprepúšťajúca vodu.

V Liptovskom Mikuláši je XY vhodnejších a ľahko dostupných miest pre dočasné uloženie depónie. Niekomu sa však nechcelo rozmýšľať a chrániť životné prostredie obyvateľov z dotknutých bytoviek. Načo, veď voľby sú až o rok ...     

A úradník? Rovnako ako mal v paži situáciu na  Háji – Nicovô, namiesto hľadania riešenia v prospech ľudí, ktorí o viac než rok metamorfujú na voličov, produkuje alibistické texty ako výsledok bezhodnotovej byrokratickej mašinérie: „Obnova plynovodov v meste Liptovský Mikuláš bola povolená Spoločným obecným  úradom  územného rozhodovania a stavebného poriadku v Liptovskom Mikuláši  stavebným rozhodnutím  č. ÚR a SP 2015/04582-03/Šar dňa 14.10.2015 na stavbu: „Obnova plynovodov Liptovský Mikuláš,  1. Etapa – Liten, ul. Jánoškova, Nálepkova, Kuzmányho a okolie“ pre stavebníka SPP – distribúcia a.s., Mlynské Nivy 44/b, Bratislava. Do tejto etapy patrí i obnova potrubia „pri bývalých vojenských bytovkách “  na ul. Čsl. brigády. Podľa informácií zo stavebného úradu stavba  ešte nebola  neskolaudovaná.    Štátny dozor  na danej stavbe môže vykonať stavebný úrad, ktorému bol Váš podnet  postúpený.  Poškodený pozemok nie je vo vlastníctve  mesta Liptovský Mikuláš.“ (RNDr. Mária Lošonská, vedúca oddelenia životného prostredia a poľnohospodárstva MsÚ Liptovský Mikuláš).

A jej priamy nadriadený (Ing. Gabriel Lengyel) ju prikryje mäkkou komunálnou prikrývkou.

Nie to naše, nestaráme sa ... Rezignácia na ochranu verejného priestoru – priamo v intraviláne mesta  – pred kýmkoľvek a čímkoľvek. Samospráva sama pre seba. V Meste pre všetkých.

P.S:

Je pozoruhodné, že súkromný pozemok je za peniaze daňových poplatníkov kosený Verejnoprospešnými službami Liptovský Mikuláš.   

P.S 2:

OZ TATRY sa snaží monitorovať  dianie v životnom prostredí, a to na lokálnej i celoštátnej úrovni. Chceme, aby naša práca nebola závislá od nesystémových a často pre kritické mimovládne organizácie nedostupných grantových výziev. Každý občan či slušná firma, ktorá je stotožnená s našou víziou ochrany životného prostredia, nám môže pomôcť vybudovať finančnú nezávislosť formou mesačného finančného daru vo výške, 5, 10, 15 ... eur. Všetky informácie k zadaniu trvalého mesačného  príkazu nájdete tu. ĎAKUJEME.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchádzajúci generál Macko: Gajdoša zomlela SNS, rezort neriadi on

Je chybou, že ministerstvo obrany odmieta verejnú diskusiu. Tá vnútorná prebieha tiež len formálne, poukazuje dlhoročný dôstojník.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Na Havaji sa prebudila sopka, ľudí vyháňa z domovov

Chrlí skaly s veľkosťou mikrovlniek.

komentár petra tkačenka

So žralokmi z SNS sa koalície nerobia

Žralok hryzie rýchlo, nemilosrdne a efektívne – preto tu stále je.


Už ste čítali?