Kauza Kiska je len špičkou ľadovca

Autor: Rudolf Pado | 13.9.2017 o 10:30 | Karma článku: 13,66 | Prečítané:  11269x

Účtovné pochybenie smerujúce k financovaniu predvolenej kampane prezidenta Andreja Kisku oslabilo jeho permanentný morálny odkaz, spochybnilo kompatibilitu skutkov a slov, ale ...   

... otázkou ostáva cui bono?

Prečo sa materiály, mimochodom podliehajúce daňovému tajomstvu,  anonymne a beztrestne  šíria internetom práve v tomto čase?  

„Kontrolu vyhodil systém,“   zahviezdila včera večer hovorkyňa finančnej správy  a vzdelanejšia časť národa sa zasmiala na tomto vydarenom bonbote.   

Myslela systém, v ktorom  Bašternák a jemu podobní, firmy podľa vzoru Váhostav ... vyškerene preklzávajú sitom Našich a ktorý zároveň neváha urobiť  z občana Igora Matoviča poslanca na úteku a z občana Daniela Lipšica masového vraha?   

Myslela systém, v ktorom je zlyhanie výťahom do Bruselu či do funkcie šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví?

Myslela systém, v ktorom je možné obhájiť politické pôsobenie takých ministrov akými sú napr.  Robert Kaliňák či Ján Richter?

Hmm ...

Mám s pôsobením tohto  systému osobné skúseností.

Bol som pre systém nezaujímavou regionálnou postavičkou – síce permanentne nasierajúcou mnohých pre ktorých je ochrana životného prostredia len frázou – manažujúcou mimovládnu organizáciu, jednu spomedzi niekoľkých desiatok tisíc, s priemerným príjmom cca 15 000 eur ročne a jedným zamestnancom.   

Na jeseň v roku 2014 som však urobil strategickú chybu: ohlásil som kandidatúru za primátora  mesta Liptovský Mikuláš, potenciálne narušil tradičné rozdelenie lokálnej moci,  a začali sa diať čudesné veci. Zmnožovali sa mi „priatelia“, od rána do večera vyzváňal  telefón prekypujúci ponukami marketingových služieb a – uprostred  skromnej volebnej kampane – sa mi ozval daňový úrad.

Medzi dverami, odovzdávajúc účtovnú dokumentáciu za rok 2013 a aj dokumentáciu aktuálneho účtovného obdobia 2014, som sa dozvedel „... prišiel anonym, že občianske združenie nelegálne podniká ... a pokyn na kontrolu prišiel zhora ...“          

V krajine, v ktorej si niekto – napojený na verejné  zdroje –  v pohode kúpi niekoľko desiatok bytov v Košiciach, sa päť týždňov, položku po položke, venujú dve pracovníčky finančnej správy  kontrole účtovníctva organizácie o ktorej vedeli len na základe každoročných daňových priznaní tohto subjektu a jej štatutára (od začiatku pôsobenia v treťom sektore podávam daňové priznania, aby som predišiel úvahám typu ako sa v mimovládkach nabaľujú na projektoch).  Tomuto sa hovorí hodnota za peniaze.

Zabudol som spomenúť, že ešte predtým sa mi ohlásila kontrola zo Sociálnej poisťovne, ktorej síce chýbajú zaplatené milióny z vytunelovaných  firiem, účelovo zakladaných a rušených sro-čiek či zákonom krytých a poistne neplatiacich nemocníc,  ale mesačné pátranie im stálo za nález   kumulovaných nedoplatkov občianskeho združenia  vo výške 65,01 €.               

A tak som obdobie volebnej kampane, na rozdiel od mojich intenzívne a finančne rozšafne kampaňujúcich konkurentov (napr. pre SMER pozitívneho a do stratená vyšetrovaného Jána Blcháča bolo OZ Ľuďom Mikuláša výťahom do funkcie primátora, na internetovej stránke však nenájdete ani náznak výročnej správy tohto občianskeho združenia), strávil uprostred kontrol.    

Na základe vlastných skúseností a nie schémy počul som či jedna baba povedala, mám za to, že kauza Kiska je len špičkou ľadovca účelového zneužívania moci, selektívneho posudzovania obsahovo totožných skutkov a vyvodzovania následnej zodpovednosti, ako aj nekontrolovaného úniku informácií z utajených databáz.   

O tomto svete väčšina občanov -  naivne sa snažiacich žiť mimo politiky (to je ta fráza politika ma nezaujíma), utopených vo svete práce a rodinného života, zužujúc záujem o veci verejné – na miestnej či celoštátnej úrovni – na stádovitú účasť vo voľbách, ani netuší.

Systém nič nevyhadzuje. To len hovorkyňa je súčasťou systému.  

Systém  je novodobým klonom komunisticko – štbáckych metód založený na pokynoch, rozpracovaní, zastrašovaní, znechucovaní, strpčovaní života, to všetko v prostredí anonymity a číreho udavačstva s mentálnym podhubím v päťdesiatych  rokoch minulého storočia, ktorého cieľom je vykoreniť akúkoľvek občiansku angažovanosť a spochybniť osobnú integritu nositeľov akýchkoľvek morálnych odkazov narúšajúcich mocenské pôsobenie Našich.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Penta, Rusko alebo Technopol. Kočner využíva zmenky často, v minulosti to riešila aj SIS

Kočner chcel podľa SIS získať aj zmenky, ktoré takmer položili Dzurindovu vládu.

EKONOMIKA

Pre eseročky chystajú nové pravidlá. Odborníci hovoria o šikane

Richter ich chce viac kontrolovať.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto už neprejde ani Kočnerovi

Kočner nie je nič iné ako historická anomália, relikt mafiánskych deväťdesiatych rokov.


Už ste čítali?