A tak sme v sračkách ...

Autor: Rudolf Pado | 18.9.2017 o 12:38 | (upravené 18.9.2017 o 16:17) Karma článku: 6,44 | Prečítané:  1239x

... a ešte si v tom hovieme,  obhajujúc konanie nepatriace do 21. storočia,  v prostredí starostlivo nadizajnovaných vlastných záhrad, v predstieranej recyklácii a v záujme o veci verejné zúženom na účasť vo voľbách.    

Roman Hindický je v mojom svete hrdinom.

Nezastavil síce motorizovanú kolónu pred Moskvou a ani nesplnil mesačný plán výroby televízorov na 187%, iba v prípade, v ktorom mohol odvrátiť zrak a v duchu si povedať: „... čo ma potom, nech to rieši niekto iný ...,“  konal ako občan.   

Nepochybujem o tom, že pre mnohých, vrátane vážených predstaviteľov samospráv, ktorí majú skutočných bonzákov  z obdobia rokov 1948 – 1989 mnohokrát priamo v rodinách,   je občan Hindický udavačom. Nenachádzanie rozdielu medzi občianskym postojom a benefitným konaním obdobia spoločenského temna je vírusovým ochorením tejto krajiny.  

V bezhodnotovom Slovensku je  tečenie fekálií pahorkami nad obcou,  ich zasakovanie do močarísk a podzemných vôd,  triviálnym problémom.  Samotná diskusia pod článkom naznačuje, že obec Hostie nie je štatistickou odchýlkou, deje sa tak údajne aj v obciach  Nová Dedina,  Veľký Lapáš, Borský Svätý Jur, Gabčíkovo, Baka ... , s vedomím  mlčiacich a na internete filozofujúcich nemých svedkov.

Odjakživa sa tak hnojilo ..., ČOVky čistia na 75% ... doprava by stála ...,“  dozviete sa od mudrlantov, ktorí na prístrojoch z tohto storočia obhajujú svet z 18-teho. Tu nevysvetlíte koliformné a stafilokokové baktérie vrátane ich vplyvu na ľudské zdravie, čistenie odpadových vôd v prostredí presne definovaných platných zákonov a STN, a ani to, že poplatok za odvoz žumpy zahŕňa v sebe aj vyvezenie fekálií na presne určenú ČOV.

V tej istej chvíli – v tieni kauzy Hostie – sa komunikuje nedostatok vody a znečistenie studní v inej slovenskej obci. A kruh sa uzatvoril ...

Samospráva, ktorá sa stará viac o svoje znovuzvolenie než o zapáchajúce a voličský potenciál znižujúce problémy, napr. nelegálne skládky odpadov, nefiltrujúca sitom represie slušnosť od neslušnosti, je tu mnohokrát akoby sama pre seba,  v uzatvorenom svete  alibizmu a nehorázneho pokrytectva.  

Občania v načančanom priestore vymedzenom bráničkami a plotmi osobných majetkových vzťahov sa naivne domnievajú, že povodne, suchá, znečistenie, nedostatok ... ich nikdy nedostihne.    Stačí zamknúť dvere a a starať sa len o seba.

Poloslepá štátna správa čakajúca na podnety zvonku, byrokratickým alibizmom vyvažuje „korektné vzťahy“ so starostom a nepríjemnú pravdu „udaní“, pretavujúc realitu do smiešno-trpkých bezbolestných rozhodnutí.    

A všetci zároveň kolektívne túžia po lepšom Slovensku.

... a preto sme v sračkách ..., hmotných i mentálnych.

Máme neuveriteľné nároky na politikov, ale minimálne nároky na našu vlastnú občianskosť zamieňajúc si záujem o veci verejné s účasťou vo voľbách, nie s každodenným otvoreným a postojovým formovaním verejného priestoru.

Každý z nás – vo svete s prebytkom techniky – môže prinášať neanonymné svedectvá o fungovaní štátu, samosprávy, o svojvoľnom výklade zákonov vlastným susedom ... a podieľať sa na postupnej charakterovej zmene priestoru, ktorý nazývame Domov.  

Slovensko má milióny daňových poplatníkov, ale minimum občanov. Hindický je solitérom uprostred hundrajúcej masy.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Je leto, v koalícii si nevedia prísť na meno

Ako sa vyvíjali vzťahy medzi SNS a Most-Híd.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Aj Rusi boli okupovaní, už si to len priznať

Patrili k najväčším obetiam boľševickej diktatúry.


Už ste čítali?