Liptovskomikulášske cikanie za 25 000 eur

Autor: Rudolf Pado | 25.10.2017 o 6:07 | (upravené 22.12.2017 o 12:57) Karma článku: 10,69 | Prečítané:  9176x

Mohutný mediálny marketing istej bardejovskej  spoločnosti  zastrel rozum časti poslancov MsZ Liptovský Mikuláš natoľko, že si tu v nasledujúcich rokoch zamočíme za cca trištvrte milióna slovenských korún. 

Kde sa vzal - tu sa vzal, na rokovaní MsZ  Liptovský Mikuláš sa objavil  Návrh Zmluvy o poskytovaní služieb spočívajúcich v prevádzkovaní Hygienických zariadení na venčenie psov so spoločnosťou ECO DOG TOILET GROUP s.r.o.,“  ktorej podpísanie zmluvnými stranami si dáva za cieľ „riešenie problému psích exkrementov v meste.“

Vznešene nazvaná ECO DOG TOILET STANICA typu BASIC iba za 499 EUR / ks / rok, tento komfort pre psov určený predovšetkým do centier miest s pestovanými trávnikmi, sa jednoducho odmietnuť nedal.

5-ročný experiment – 4 499 eur / rok / 10 zariadení – bude stáť daňových poplatníkov mesta (psíčkarov) cca 25 000 eur. Nič to síce nevyrieši, ale mediálny efekt je zaručený v rovnakej intenzite, ako tomu bolo pri obhajobe akcesoricky sa vyskytujúcich polopodzemných kontajneroch na komunálny odpad.   

Na týchto miestach si môžu liptovskomikulášske psy zacikať. Na ostatných verejných priestranstvách zrejme podľa hesla „Pozdržať a vydržať!“   

Čo tam potom, že za 25 000 eur sa dá zakúpiť napr. 277 ks odpadového koša CLASSIC 50 l so schránkou pre sáčky na psie exkrementy, vrátane dvojmetrového zinkového stĺpika, a zaplniť nimi celé mesto. Tento kôš môže pritom slúžiť aj na odhadzovanie bežných odpadkov.

O  chýbajúcich mestských venčoviskách či nedokončenej výstavbe nového psieho útulku je škoda polemizovať.

Mimo tému psov sa za sumu  25 000 eur dá zaobstarať napr. 500 ks sadeníc javora horského – so zemným balom –  o výške nad 300 cm či 75 ks parkových lavičiek.

Hodnota za peniaze sa v tomto meste nenosí. Dlhodobo.  

Sadia sa tu predražené a uschýnajúce stromy, valia sa na nás pokuty za diletantské uzatvorenie skládky komunálneho odpadu Veterná Poruba (a v rozpočte mesta si už pripravujeme  1 až 1,3 milióna eur na jej opätovne uzatvorenie), márne hľadáme liptovskomikulášsky kompost ... , a tak je v Meste pre všetkých úplne prirodzeným,  že sa niekto rozhodol zaplátať  čiernu dieru poplatkov za psa efektným (ale neefektívnym) feromónovým pisoárom pre psov.

Vizuál toalety (foto: internetová stránka ECO DOG TOILET GROUP)

Predražené močenie tohto psíka netrápi, občanov Liptovského Mikuláša by malo ...  (foto: internetová stránka ECO DOG TOILET GROUP)

Zápisnica komisie životného prostredia a zdravia pri MsZ Liptovský Mikuláš 

Niektoré reakcie ľudí na facebookovej stránke poslanca MsZ Liptovský Mikuláš Jaroslava Čefa  

Neexistujúca opozícia ... a ľahostajnosť k využívaniu  verejných  finančných zdrojov  

 

Doplnené dňa 21.12.2017

Psie toalety sa stretli s nevôľou. Spisuje sa petícia  

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Stovkám ľudí nedali výplaty, konatelia agentúry sú vo väzbe

Stovkám ľudí - Srbom, Ukrajincom aj Slovákom z okolia Trnavy – nevyplatili zárobok.

Dobré ráno

Dobré ráno: Fico sa chce vrátiť, preto útočí na médiá

Predseda Smeru chce opäť sprísniť tlačový zákon.

Komentár Zuzany Kepplovej

Marrákeš nekončí, Marrákeš trvá

Na nevyplatených Srboch by nám malo záležať.


Už ste čítali?