Kto v Liptovskom Mikuláši rozohráva špinavé hry?

Autor: Rudolf Pado | 10.11.2017 o 14:41 | (upravené 10.11.2017 o 15:48) Karma článku: 10,17 | Prečítané:  15230x

Duel Matovič verzus Kaliňák o hodnotovú podstatu tejto krajiny má svoje regionálne obdoby. Vo volebnom obvode Liptov bol tento mocenský duel zvýraznený voľbami do VÚC, ktoré sa stali mediálnou prehliadkou diktátorov, 

... politický neukojených regionálnych postavičiek či farizejov v tričkách nezávislých ... A niekde za nimi a nad nimi – zdanlivo nenápadne – postávali a postávajú  ich sponzori a miestni oligarchovia sledujúc vlastné záujmy.

Nie je podstatné, že v rámci Liptova dôchodcovsko – politrukovská komunita, v armádou silne poznačenom prostredí, nám opätovne zvolila SMERácko-SNSácku kliku čiastočne zriedenú postavičkami, ktoré – bez výrazných osobných príbehov – vyniesol do kresiel prepracovaný politický marketing opozičných strán. Podstatný je fakt, že nedošlo k ukojeniu mocenských záujmov ľudí, za ktorými stojí pravdepodobne veľmi silné finančné zázemie s neznámymi  budúcimi cieľmi.

Tieto zahmlené deje odohrávajúce sa mimo optiky bežnej verejnosti boli spojené napr. s palácovým prevratom a rozbitím pôvodnej členskej základne OZ Za čistý a zdravý Liptov, v ktorom  prevládla snaha o výrazne zasahovanie do diania v miestnej  politike nad nezávislou prácou prislúchajúcou  občianskym združeniam.  

Výsledkom týchto treníc bolo vytvorenie nového občianskeho združenia  - OZ LIPA, Liptovskí aktivisti akčným jadrom pôvodnej organizácie a faktická stagnácia materskej  štruktúry, z ktorej časť preniesla  vlastné ambície – neúspešne –  do aktuálnych volieb.      

Aj občasník LIPA, ktorý prostredníctvom článku „Hrozí mestu nútená správa“   – analýzou osoby Michala Jurčiho, bývalého mestského právnika a kandidáta do Žilinského  VÚC – len prilial olej do rozpálenej pahreby.           

V meste traumatizovanom Damoklovým mečom kauzy heliport v ktorej ide o 2,7 milióna eur, za ktorou stojí  jeden z najmocnejších regionálnych hráčov – podnikateľ  Cyril Fogaš a v ktorej údajne lieta aj aktuálny  primátor mesta Liptovský Mikuláš Ján Blcháč budujúci starostlivo imidž „mesta pre všetkých“ ,  vzrastá napätie a nervozita. Pokoju v jednom  z najzadlženejších  slovenských miest, v ktorom bezproblémovo  nefungujú základne verejné služby,  nepridávajú pribúdajúce finančné nášľapné míny napr. v podobe zbabraného uzatvorenia skládky TKO Veterná Poruba.       

Voľby do VÚC boli testom, aj keď si to mnohí nepripúšťajú,  pre komunálne voľby v roku 2018 a pre niektoré mocenské skupiny či jednotlivcov Liptova skončili  totálnym fiaskom a pachuťou investícií do nesprávnych koní. 

Odpoveďou je preto okamžité hľadanie  vinníkov tohto prepadáku a štart diskreditačných kampaní. V týchto sa hľadajú akýkoľvek spojenci, ktorí by podporili spoločenskú izoláciu osoby voči ktorej je smerovaný  útok, v zmysle históriou overenej pravdy „Priatelia sú dočasní, záujmy sú večné.“   

Aj OZ TATRY aktuálne zažíva pokus o zatiahnutie organizácie do týchto zákulisných hier.  

Nepodpísaná ranná pošta, odoslaná z adresy olej@post.sk, obsahujúca dve prílohy označené ako „fogas-behal.jpg“ a „fogas-behal2.jpg“, nás dobrácky informuje  a zároveň vystríha pred osobou zastupujúcou OZ LIPA – Romanom  Běhalom, citujem:   Pán Pado a cele OZ Tatry,Vám nevadí že Vás spajajú s týmto človekom? Okrem historie (viď príloha) som ho sám neraz videl sa prehňat na LandRoveri po lukach a pasienkoch kde plašil zver (vsak to aj ponuka ako atrakciu na svojich chatkach v L. Trnovci). Tým istym LandRover sa brodí potokmi, bystrinami a umyva si auto od blata (ale aj oleja a nafty). Jeho prešlapov je vela a OZ Tatry na to prihliada ba priam ešte aj spolupracuje. Prosím zvášte dalsie aktivity z týmto pánom lebo pada tien na Vaše OZ (čo je škoda)“

E-mail z dňa 10.11.2017 z adresy olej@post.sk

Príloha č. 1 z dňa 10.11.2017 z adresy olej@post.sk

Príloha č. 2 z dňa 10.11.2017 z adresy olej@post.sk

Na vecnú odpoveď nám bola okamžite doručená reakcia:  Ked Vám pán Behal bude trieskat pestou o auto a vyhrážat sa odstranením potom pochopite a spomente si kludne na mna ako som Vám radil. (u mna to bola len dobre mienena rada ale kazdy si je strojcom svojho stastia)“

Pokladám za pozoruhodné obavy neznámeho pisateľa o imidž organizácie a mojej osoby, pre mnohých už aj tak dosť kontroverznej, nakoľko od roku 2000 sme pre regionálne mocenské štruktúry a miestnych oligarchov absolútne nezaujímaví. Nestretli  sme sa so žiadnou viditeľnou snahou – zo strany ekonomických bossov či zo strany politikov – o vecnú diskusiu, systémové spoločné riešenie problémov životného prostredia Liptova či finančnú podporu našich aktivít, vrátane venovania 2%-nej asignácie dane.

Ak si mám ja osobne vybrať medzi zažitou skúsenosťou a anonymným varovaním, tak volím radšej možnú živú chybu než mŕtvu dokonalosť. Vážim si odvahu osobných kontaktov pred zbabelosťou podsúvania akože faktov.

Duel Matovič verzus Kaliňák o hodnotovú podstatu tejto krajiny má svoje regionálne obdoby. V desiatkach miestnych duelov sa osieva a oddeľuje slušnosť od podrazáctva, podlizovanie sa od konštruktívnej kritiky,  otvorenosť od anonymnej zákernosti, osobný záujem od verejného.   

Pokladám za tragédiu tohto štátu, že podstatná časť volieb – akejkoľvek úrovne a dôležitosti – sa pravdepodobne odohráva mimo volebných miestností.  A ľudia si naivne myslia, že vedia ... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Zahoďte starosti a pozrite si najväčšie hity Jany Kocianovej

Skladby, ktoré lemovali jej spevácku kariéru.

DOMOV

V pozadí detvianskej kauzy sa objavuje Kotleba a spravodajcovia

Firma z Bránikovho blogu robila čistky.


Už ste čítali?