Každý deň vraždia demokraciu

Autor: Rudolf Pado | 26.2.2018 o 14:10 | (upravené 26.2.2018 o 14:52) Karma článku: 10,77 | Prečítané:  10148x

Každý, kto volil súčasné vládne strany, má na rukách krv investigatívneho novinára. Jeho smrť je len extrémnym dôsledkom prezidentom propagovanej občianskej statočnosti a záujmu o vecí verejné, v štáte, v ktorom sa mečiarizmus 

... vrátil v novej – sofistikovanejšej – podobe.    

Kto si už dnes spomenie na kontrolórku Ľubicu Lapinovú, ktorú zožulo Národné lesnícke centrum? Kto v danom prípade pyká a kto je odmenený, kto sa potáca životom a kto –  bez interných škôd – pokračuje ďalej?    

Kto dnes ešte sleduje  osudy lesníka Jána Mičovského? Aké sú jeho dni a aké sú dni ľudí na ktorých ukázal prstom?  

Koho dnes zaujíma akási Erika Lakatošová, odhaľujúca  – v roku 2011 –  kreatívne obecné účtovníctvo?  Čo tým získala a čo stratila? Ako žije, aké má sny či potreby?    

A to sú Biele vrany!  Veľké malé príbehy, mediálne známe a ocenené. A predsa zapadajú človečenským prachom  ...   

Každý deň – v tejto krajine  –  vnútorne zomierajú jednotlivci bojujúci proti samotnej podstate bezprávneho štátu.  Ich príbehy nikto nikdy nespozná.

Učiteľka zápasiaca s mobbingom či bossingom,  projektový manažér odmietajúci vylepšovať  eurofondové  obecné faktúry,  občan neignorujúci nelegálne skládky vytvorené spoluobčanmi, matka zdesená nad policajnou šikanou  ...

V štáte, ktorý má v erbe „skutok sa nestal“  či „skutok nie je trestným činom“, v štáte prerastenom eštebákmi a mimikrami krytými komunistami dnes sa hrajúcimi na manažérov, v štáte, v ktorom sa súdy zaoberajú postriekaním busty bývalého zločinca a nezaoberajú súčasnými, v štáte, v ktorom je ministerka spravodlivosti pravidelne znepokojená,   sú prepúšťaní, šikanovaní, zastrašovaní  a lokálnou komunitou považovaní za konfliktných, čudných, nechápajúcich súvislostí  - „duch dediny“ či „firemnú kultúru“ ...   

... a štát – jeho úrady a inštitúcie, namiesto ich ochrany, odmeňovania a spoločenského vyzdvihovania,  robia všetko preto, aby klamať, kradnúť, relativizovať  právo ... sa stalo neodolateľnou ľahkosťou bytia.        

Sme krajinou s nedokončenou diaľničnou sieťou, s mizerným školstvom a zdravotníctvom, zneužitými eurofondami ..., ale to nie je to najhoršie čo nás postretlo. Najhorším je to pretrvávajúce botulinové politické  divadlo na tému pravdy, lásky a akože spravodlivosti, v ktorom sa stal slušný človek udavačom a biele goliere si podávajú ruky s premiérom.        

A smrť je tu len opatrením – možno politickým, veď počkajme si na históriu  – v situácii, v ktorej už boli vyčerpané všetky možností pre minimalizáciu škôd.    

R. I. P. Ján Kuciak. Viem, že ste museli byť veľmi blízko ...  Nezabudneme.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?