Ak by som bol Brusel ...

Autor: Rudolf Pado | 2.3.2018 o 6:04 | Karma článku: 11,34 | Prečítané:  8257x

Nebo je vysoko, Boh a Brusel sú ďaleko, dalo by sa pospevovať o tejto gubernii.  A pritom iba tam sa skrýva  riešenie slovenského marazmu. 

Rybičky, ktoré nekŕmite, zdochnú. Nepolievaný kvietok zvädne. A rovnako je to so slovenskou oligarchiou. Iba eurofondový smäd a hlad ju môžu vykoreniť. Iba nedostupnosť  zúčtovateľnej potravy môže podstatne znížiť  počet  parazitujúcich jedincov  v slovenskom žraločom akváriu.  Populácia – počet jedincov daného  druhu žijúceho na príslušnom území – je totiž vždy determinovaná dostupnosťou potravy. Platí to aj pre svine.

Tu už nestačí  znepokojenie, apely na nápravu stavu, dôslednosť  vyšetrovania ... , tu je potrebné – v čase európskeho kvasenia a rozhodovania „kam, prečo a vlastne s kým,“  – do jadra či kde to (?)  –  zahodiť do Senny politickú korektnosť, pomenovať  rétorickú schizofréniu slovenského premiéra a hodnotový svet krajiny, na ktorej čele sa dlhodobo pretŕča.

Eurofondy sú tu ako lepidlo. Spájajú nespojiteľné a všetci naokolo sú od nich umazaní.  Stali sa cieľom, nie prostriedkom. Mrhá sa nimi po priehrštiach a odtoky z nich putujú v igelitkach a alobaloch po celej krajine k rodinám Našich alebo rovno k mafiánom.  Áno, ľuďom dali pár kilometrov diaľnic a zrekonštruovaných železníc, pár stoviek zateplených fasád škôl,  čistejšie rieky  a niekoľko stromov na zrekonštruovaných námestiach,  ale zoznám rodín, ktorým pomohli zabezpečiť sa na generácie dopredu – neuveriteľné pomohli – by zabral len niekoľko listov papiera.

Za Mečiara, tu v menej závažných prípadoch, putoval jeden demarš za druhým. To sme boli out.  Pred dverami.  A zdalo sa, že tam aj zostaneme. To in nám však uškodilo.     

Nech bruselskí páni a dámy otvoria prižmúrené oči. Slovensko nie je právny štát a existujú indície, že je skôr štátom mafiánskym. Máme tu súdy bez súdnosti, stalinistický organizovanú  prokuratúru, bezzubú políciu, slepú spravodajskú službu  ... a bezpečnostné previerky, ktoré – zdá sa – nikdy nič nepreverili.

Slovensko nie je štát.  Je to vyše dvadsaťročný  projekt  kradnutia, ktorý má štátne symboly a Ústavu, ktorou si môžete podložiť  kývajúci sa stôl. Zneuctenú ako nemecké ženy pri oslobodzovaní.  

Ak by som bol Brusel a chcel Slovensku naozaj pomôcť,  okamžite by som mu pozastavil eurofondy. Možno natrvalo. Sú štáty (a ľudia), ktoré musia – žiaľ – prejsť vlastnou katarziou, uvedomiť si, že nič nie je zadarmo. A nestačí iba blafovať a nedostatok činov nahrádzať hlušinou slov či sľubov.  Stačilo!  

 

P.S:

Dňa 28.02.2018 som na e- mailové adresy info@europa.sk a comm-rep-sk@ec.europa.eu zaslal osobný list Európskej komisii.   

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Kiska odmietol vymenovať vládu Petra Pellegriniho

Pellegrini má do piatku prezidentovi navrhnúť novú zostavu ministrov.

KOMENTÁRE

Čo ak lepších ľudí Smer naozaj nemá?

Pellegriniho vláda je zároveň aj chorobopisom strany Smer.

KOMENTÁRE

Kiska sa blíži k hrane kompetencií

Čo by sme asi vraveli, keby Gašparovič odmietol vymenovať Radičovú?


Už ste čítali?