Koho a čo kryjú slovenskí vyšetrovatelia?

Autor: Rudolf Pado | 9.3.2018 o 6:00 | (upravené 26.6.2018 o 15:06) Karma článku: 9,42 | Prečítané:  3350x

Mám toho naozaj plné zuby. Slovenské  policajné hranie sa so slovami úmysel a nedbanlivosť presiahlo hranice únosnosti a zmenilo sa na systematickú a neskrývanú legalizáciu protiprávneho konania, návod ako obchádzať zákony. 

Osoby a obsadenie:  imobilná majiteľka parciel Z.CH., miestny boss a jej známy L.D., pilčík M.T., pracovník MsÚ Liptovský Mikuláš R.S., pracovníčka OÚ Liptovský Mikuláš E.K a OZ LIPA – Liptovskí aktivisti.

Počas októbra 2017 podalo OZ LIPA – Liptovskí aktivisti trestné oznámenie vo veci podozrenia z prečinu Porušovania ochrany stromov  a krov podľa § 306 ods. 1 Trestného zákona, ktoré bolo v ostatných dňoch odmietnuté vyšetrovateľom  OR PZ Liptovský Mikuláš, a to napriek vyčíslenej spoločenskej škode vo výške 10 550 € (ŠOP SR – Správa TANAPu), nakoľko vraj nešlo o úmyselné konanie.       

 Tu sa nestal trestný čin, aj keď zmizlo 13 stromov v spoločenskej hodnote 10 550 € ...

Čo tomu predchádzalo?

E. K. z OÚ Liptovský Mikuláš, odboru starostlivosti o životné prostredie, v Uznesení tvrdí, že sa o výrube drevín v k. ú. Liptovská Ondrašová dozvedela až z podnetu OZ LIPA, ktorý bol na úrad odstúpený z MsÚ Liptovský Mikuláš.

Imobilná majiteľka parcely Z. Ch., žijúca v Žiline, poverila výrubom L.D, ktorý býva v Liptovskom Mikuláši a pozná ho tridsať rokov.  Dohodli sa, že on zabezpečí povolenia na výrub, ako aj samotný výrub.

Miestny boss L.D., známy to z iných liptovskomikulášskych káuz, odovzdal podklady určené k výrubu - podpísané majiteľkou pozemku Z. CH - pilčíkovi M.T., nakoľko sa pripravoval na pobyt v zahraničí. Podľa Uznesenia sa L.D. ďalej o výrub nezaujímal.

Pilčík M.T. sa stretol, podľa Uznesenia,  4-krát s pracovníkom  MsÚ  Liptovský Mikuláš, odboru životného prostredia a dopravy  R. S., ktorý mu – podľa výpovede povedal: „... pokiaľ sa jedná o náletové dreviny a stromy pod 40 cm v obvode,  tak súhlas na výrub  nie je potrebný ...“  M.T. vypílil dreviny na ktoré nebol potrebný súhlas. Na parcele ostali tri zdravé stromy a štyri poškodené „sucháre.“  M.T v zápisnici tvrdí, že R.S mu ďalej povedal: „... že na tie tri zdravé povolenie určite potrebuje a na sucháre povolenie nie je potrebné ...,“  a ďalej tvrdí, že „ ... R. S. mu nepovedal, že výrub suchárov musí orgánu ochrany prírody doručiť do 5 dní od realizácie  výrubu ...“  M.T. vyrúbal „sucháre“ bez povolenia a oznámenia,  následne vypísal  žiadosť o výrub troch zdravých jaseňov a zaplatil správny poplatok 10 €. Do hry opäť vstupuje pracovníčka OÚ Liptovský Mikuláš, odboru starostlivosti o životné prostredie, pani Č., od ktorej sa M. T. dozvedel, že potrebuje povolenie aj na výrub krovitých porastov nad 10m2. M. T tvrdí:  „... pán R. S z MsÚ Liptovský Mikuláš mi povedal, že sú to náletové dreviny a na tieto povolenie nie je potrebné ...“  Toľko rešerš z ôsmych strán Uznesenia vyšetrovateľa.

A sme opäť na začiatku príbehu: skutok nie je trestným činom, nikto za nič nenesie zodpovednosť,  13 stromov v spoločenskej hodnote 10 550 € je vyrúbaných. A život ide ďalej ...

Stalo sa tak v minulosti v Smrečanochdekapitácia nádherných líp odborne nespôsobilou osobou, teraz v Liptovskom Mikuláši. A deje sa tak po celom Slovensku.  Takto vyzerá slovenský boj s environmentálnou kriminalitou. Úmysel či nedbanlivosť ...???

  

P.S:

A len tak na okraj, čo baví niektorých príslušníkov spolku „pomáhať a chrániť“, aj počas týchto smutných dní   ...

... prokurátor z Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľ Špirko hovorí o pomeroch v krajine a apeluje na občanov ...

 

Doplnené dňa 26.06.2018

                   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Stovkám ľudí nedali výplaty, konatelia agentúry sú vo väzbe

Stovkám ľudí - Srbom, Ukrajincom aj Slovákom z okolia Trnavy – nevyplatili zárobok.

Dobré ráno

Dobré ráno: Fico sa chce vrátiť, preto útočí na médiá

Predseda Smeru chce opäť sprísniť tlačový zákon.

Komentár Zuzany Kepplovej

Marrákeš nekončí, Marrákeš trvá

Na nevyplatených Srboch by nám malo záležať.


Už ste čítali?