Ochrana prírody horšia než železná opona?

Autor: Rudolf Pado | 5.4.2018 o 6:05 | Karma článku: 6,16 | Prečítané:  1911x

Myslí si to starosta obce Vysoká pri Morave Dušan Dvoran (SMER –SD), ktorý je známy z videa v ktorom oduševnene obhajuje znečisťovanie rieky Morava počas osláv letného slnovratu.       

V ostatnom čísle občasníka Vysočan sa objavil ďalší rozhovor starostu samého so sebou. V príspevku sa objavila aj sugestívna otázka: „Pán starosta, naša  obec a jej kataster sa nachádzajú v rôznych stupňoch ochrany prírody a krajiny. Keďže neznalosť zákona neospravedlňuje, vysvetlíte našim občanom, čo môžu resp. nemôžu konať v katastri, aby neporušovali zákon.“  Odpoveď  prvého muža dediny začína šokujúcim „najskôr musím povedať, že z celého srdca som proti zákonu č. 543/2002 a novelizácie ochrany prírody a krajiny“ a končí veľavravným „...pokiaľ sme tu mali železnú oponu na ostatnom území sme boli slobodnými občanmi.“

Vyjadrenie starostu obce Vysoká pri Morave Dušana Dvorana (SMER-SD) k ochrane prírody a krajiny

Paradoxne v čase – v ktorom bol pripravovaný občasník Vysočan – pristal na mojom stole e-mail od skupiny občanov Vysokej pri Morave, ktorý naznačuje, prečo nie je pán starosta fanúšikom ochrany prírody a krajiny:  „... druhý problém je bývalá skládka TKO vo Vysokej pri Morave ... je tam niekoľko problémov ... neustále tam dochádza k vývozu stavebného odpadu ... oni majú v rozhodnutí, že tam nejaký vytriedený inertný na "zarovnávanie nerovností" vyvážať môžu, ale to čo sa tam deje je ... na obecnom traktore sa tu vyvážajú búračky ... tie sa tam kopia na veľkých kopách ... takže je to taká (polo)ilegálna prevádzka skládky ... pritom máme v obecnom nariadení, že také veci možno voziť na priľahlú „štrkáreň“, kde to vezmú a zlikvidujú, prípadne drahšia verzia je skládka ASA vzdialená asi 8 km ... okrem toho je na bývalej skládke uskladnených na kope niekoľko desiatok starých pneumatík, ktoré tam nemajú čo hľadať ...   stále ich pribúda .... zasa niekoho kšeft ... drží sa v nich voda a je to ideálne liahnisko komárov ... ďalší problém je, že pracovníci obecného úradu tam ilegálne pália odpad, starosta o tom musí vedieť ... permanentne tam majú jeden starý kontajner, v ktorom sa to občas deje a dokonca aj mimo neho ... včera tam horelo celý deň a celú noc, ešte aj dnes ráno išiel odtiaľ dym ... ... "upratovali" pred víkendom, kedy tam navozia kontajnery a ľudia budú voziť veľkokapacitný odpad ... a páliť budú isto aj po víkende ... keby pálili haluze, tak nám  to nevadí, ale horeli plasty a smrad bol z toho neskutočný ...  fotky pripájame ... keďže sa tak deje pravidelne každý rok, treba ich za to potrestať ... starosta šetrí peniaze za kontajner, do ktorého by to mali dať a vyviesť na ASA ... pritom má peňazí dosť, má prebytkový rozpočet ... a posledná vec čo sa tam deje, že obecný fekál tam ilegálne vypúšťa obsah žúmp ... dnes ráno pred siedmou sa tak dialo -  vypúšťal žumpu do kríkov ... deje sa tak pravidelne ... obec má normálnu ČOV, takže mal by to vyviezť tam .... namiesto toho to vypúšťajú kade-tade po chotári a aj na bývalú skládku ... niekedy sa odtiaľ šíri po dedine smrad ... "   

Obsah fekálneho voza vyprázdňovaný na bývalom obecnom smetisku (vozidlo je vidieť v strede obrázku) 

Spaľovanie odpadu v kontajnery

Spálený odpad kontajnera následne údajne vyhadzovaný na nelegálnu skládku

Po Spišskej Novej Vsi, Lozorne,  Marcelovej, Poltári, Bardejove ... ide len o ďalšiu ukážku mentálneho sveta časti samospráv a ich voličskej základne, v ktorom sa štrnganie z námestí Za slušnejšie Slovensko zráža s neuveriteľnou ľahkosťou každodenného protiprávneho konania, v slepote ministerstva životného prostredia a zodpovedných úradov.      

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?