Ako to robí oligarcha?

Autor: Rudolf Pado | 21.6.2018 o 6:04 | (upravené 25.6.2018 o 11:15) Karma článku: 3,72 | Prečítané:  1198x

Ako občan vždy konáte vo vlastnom mene a nesiete zodpovednosť. Ako miestny ekonomický boss prikryjete podnikanie neprehľadnou pavučinkou nájomných zmlúv.  

Pred Liptovským Trnovcom, v pohľadovej ružici na Západné Tatry, sa okrem domu hore nohami, heliportu a iných nezmyslov - nepatriacich do koloritu Liptova - váľajú stovky odpadových  pneumatík. Ľudia prechádzajúci okolo si ťukajú na čelo, krútia hlavami, verbálne sa pohoršujú ... , ale nikto nič neurobí. Tu sa totiž rozkladá podnikateľské impérium Cyrila Fogaša, miestneho ekonomického bossa.              

Liptovský podnikateľ, hrajúci šachovú partiu mysliac  na niekoľko ťahov vopred, prehlási počas konania na OÚ Liptovský Mikuláš, odbore starostlivosti o životné prostredie: „Nepokladám to za odpad ...!“  A vec je pre orgán štátu vybavená.   

Nevzdávajúci sa aktivista, vopred tušiac, že vec je iste zabezpečená aj právnickými kľučkami prenášanej zodpovednosti, sa aj tak obráti na Slovenskú inšpekciu životného prostredia. Tá skonštatuje, že dvetisíc  pneumatík sa naozaj váľa  v liptovskej krajine, ale zodpovednosť za daný stav nesú nastrčené firmy. Bodka.

Slovenská inšpekcia životného prostredia udelí sankciu, ktorej výšku sa nikdy nedozviete a pneumatiky sa budú ďalej váľať pred horizontom pasúcich sa oviec. A niekde pri pivku sa bude naďalej usmievať oligarcha. Good Idea Slovakia.

List SIŽP Žilina, OIOH z dňa 14.06.2018

 

Doplnené dňa 25.06.2018

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Stovkám ľudí nedali výplaty, konatelia agentúry sú vo väzbe

Stovkám ľudí - Srbom, Ukrajincom aj Slovákom z okolia Trnavy – nevyplatili zárobok.

Dobré ráno

Dobré ráno: Fico sa chce vrátiť, preto útočí na médiá

Predseda Smeru chce opäť sprísniť tlačový zákon.

Komentár Zuzany Kepplovej

Marrákeš nekončí, Marrákeš trvá

Na nevyplatených Srboch by nám malo záležať.


Už ste čítali?