S bagrom po Pažiti

Autor: Rudolf Pado | 22.6.2018 o 6:04 | (upravené 5.9.2018 o 10:14) Karma článku: 10,21 | Prečítané:  4783x

Rozmáha sa to ako syfilis v Trebišove. Dotačne podporované budovanie kanalizácii a vodovodov produkuje odpad, ktorého ďalšie cesty sú nevyspytateľné a zahalené tajomstvom. 

Za neúprimnými heslami o ochrane životného prostredia sa  v mnohých obciach ukrýva konanie na jeho účet, v mene prvoplánového cieľa: ušetriť!

Občianka obce Pažiť v okrese Partizánske sa od roku 2017 bezmocne pozerala na desiatky tatroviek preplnených asfaltom, betónmi či kameňmi – ktorých zdrojom bolo budovanie obecnej kanalizácie  – navážaných a znehodnocujúcich obecný pozemok.

Počas apríla 2018 jej bola starostom obce prisľúbená náprava tohto stavu – „dočasného“ uskladnenia stavebného odpadu – a to s termínom jeho odstránenia do konca mája.

13. júna 2018, napriek sľubom a ubezpečeniam, desiatky ton materiálu údajne neboli nakladané a odvážané, ale začalo sa ich rozhŕňanie a zasypávanie zeminou.

Obrázky z obce Pažiť

V tom istom čase upozornili občania obce Pribylina, že aj pri ich dedine došlo údajne k uloženiu cca 10 metrov kubických asfaltového živičného krytu a cca 100 metrov kubických zmiešaného stavebného odpadu vzniknutého pri budovaní kanalizácie a vodovodu.

Len tieto dva aktuálne prípady poukazujú na to, že obce, ktoré sa tak oduševnené sťažujú na zložitosť problematiky a boja  s nelegálnymi skládkami odpadov nakladajú s vlastnými stavebnými odpadmi dosť zvláštnym spôsobom.

SR nielenže do roku 2020 musí zabezpečiť recykláciu min. 70% stavebného a demolačného odpadu, ale mám za to, že v samotnej zmluve o poskytnutí dotácie na výstavbu vodovodu  či kanalizácie sa nachádza klauzula poukazujúca na povinnosť nakladať s odpadmi zákonným spôsobom. A to je už parketa pre inštitúcie poskytujúce dotácie a kontrolné orgány štátu.

Ich systémové zlyhávanie – obludných rozmerov a priamo ohrozujúce životné prostredie a zdravie ľudí – odhaľujú práve prebiehajúce kauzy nelegálnej skládky odpadov v Podunajských Biskupiciachukladania nebezpečných odpadov na už uzatvorenú skládku Vlčie hory pri Hlohovci.  

Obec Pribylina

 

Doplnené dňa 05.09.2018

                  

                    

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Stovkám ľudí nedali výplaty, konatelia agentúry sú vo väzbe

Stovkám ľudí - Srbom, Ukrajincom aj Slovákom z okolia Trnavy – nevyplatili zárobok.

Dobré ráno

Dobré ráno: Fico sa chce vrátiť, preto útočí na médiá

Predseda Smeru chce opäť sprísniť tlačový zákon.

Komentár Zuzany Kepplovej

Marrákeš nekončí, Marrákeš trvá

Na nevyplatených Srboch by nám malo záležať.


Už ste čítali?