S bagrom po Pažiti

Autor: Rudolf Pado | 22.6.2018 o 6:04 | (upravené 5.9.2018 o 10:14) Karma článku: 10,21 | Prečítané:  4757x

Rozmáha sa to ako syfilis v Trebišove. Dotačne podporované budovanie kanalizácii a vodovodov produkuje odpad, ktorého ďalšie cesty sú nevyspytateľné a zahalené tajomstvom. 

Za neúprimnými heslami o ochrane životného prostredia sa  v mnohých obciach ukrýva konanie na jeho účet, v mene prvoplánového cieľa: ušetriť!

Občianka obce Pažiť v okrese Partizánske sa od roku 2017 bezmocne pozerala na desiatky tatroviek preplnených asfaltom, betónmi či kameňmi – ktorých zdrojom bolo budovanie obecnej kanalizácie  – navážaných a znehodnocujúcich obecný pozemok.

Počas apríla 2018 jej bola starostom obce prisľúbená náprava tohto stavu – „dočasného“ uskladnenia stavebného odpadu – a to s termínom jeho odstránenia do konca mája.

13. júna 2018, napriek sľubom a ubezpečeniam, desiatky ton materiálu údajne neboli nakladané a odvážané, ale začalo sa ich rozhŕňanie a zasypávanie zeminou.

Obrázky z obce Pažiť

V tom istom čase upozornili občania obce Pribylina, že aj pri ich dedine došlo údajne k uloženiu cca 10 metrov kubických asfaltového živičného krytu a cca 100 metrov kubických zmiešaného stavebného odpadu vzniknutého pri budovaní kanalizácie a vodovodu.

Len tieto dva aktuálne prípady poukazujú na to, že obce, ktoré sa tak oduševnené sťažujú na zložitosť problematiky a boja  s nelegálnymi skládkami odpadov nakladajú s vlastnými stavebnými odpadmi dosť zvláštnym spôsobom.

SR nielenže do roku 2020 musí zabezpečiť recykláciu min. 70% stavebného a demolačného odpadu, ale mám za to, že v samotnej zmluve o poskytnutí dotácie na výstavbu vodovodu  či kanalizácie sa nachádza klauzula poukazujúca na povinnosť nakladať s odpadmi zákonným spôsobom. A to je už parketa pre inštitúcie poskytujúce dotácie a kontrolné orgány štátu.

Ich systémové zlyhávanie – obludných rozmerov a priamo ohrozujúce životné prostredie a zdravie ľudí – odhaľujú práve prebiehajúce kauzy nelegálnej skládky odpadov v Podunajských Biskupiciachukladania nebezpečných odpadov na už uzatvorenú skládku Vlčie hory pri Hlohovci.  

Obec Pribylina

 

Doplnené dňa 05.09.2018

                  

                    

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TV

Cez čiaru s Pavlom Fejérom: Ľudí v Humennom ovláda strach

O tom, ako v meste vládne primátorka, sa šíria nelichotivé príbehy.

DOMOV

Polícia smeruje k obvineniu Kočnera z vraždy

Zsuzsová nemala dôvod na objednávku vraždy Kuciaka, upozornil Najvyšší súd.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kočner je v putách, zrazu ho nikto nepozná

Ako fungoval Marian Kočner a zmenky.


Už ste čítali?