Liptovskomikulášsky protekcionizmus

Autor: Rudolf Pado | 13.7.2018 o 6:00 | Karma článku: 5,28 | Prečítané:  2096x

Porekadlo, že každý má vyskakovať len do výšky svojho platu neplatí pre profesionálny šport v Liptovskom Mikuláši. Od roku 1989 –bez ohľadu na radničnú modrú či červenú farbu – sme svedkami 

... nepretržitých transformácií a oddlžovania.   

Aj belorítky pod oknami vedia, že liptovskomikulášsky šport – predovšetkým futbal a hokej – sa od roku 1989 stal prostriedkom neukojiteľných ambícií lokálnych politikov prepojených na úzku skupinu podnikateľov.  Malé mestečko v obklopení hôr musí mať extraligový hokej a minimálne prvoligový futbal aj za cenu pravidelného brakovania mestského rozpočtu.

Zoznam všetkých transformácií a oddlžovaní by bol rozsiahlym výpočtom zlých rozhodnutí, v rétorickom opare skrývania sa za mládež, ich pravidelne športovanie a trochu otrepanú frázu o tom, že z každého kto nenaháňa futbalovú loptu alebo gumené čudo sa napokon stane feťák.

V Liptovskomikulášskej podobe „chleba a hier  - v prípade futbalu cca pre 200 a hokeja cca 1 000 divákov v priemere na zápas – sa kumulatívne umorujú milióny  a aj to nestačí.  Klub, ktorý si nedokázal vybojovať hokejovú extraligu športovými výkonmi, ale musel si ju kúpiť,  má údajne aktuálny dlh vo výške cca 400 tisíc eur.    

A tak smerácky primátor Blcháč, ktorý rád rozdáva zo spoločného, predlžiac agóniu extraligového hokeja v meste,  ponúkol  profesionálnemu klubu spásonosný záchranný kruh – prevod pozemkov v hodnote cca 600 tisíc eur.  

Schválenie „Návrhu na vklad nehnuteľného majetku do kapitálového fondu spoločnosti  Mestský  hokejový klub 32 Liptovský Mikuláš,  a. s.“ v mestskom zastupiteľstve  - bolo vzhľadom k jeho politickému zafarbeniu  - čisto formálnou záležitosťou.    

Na opravu chodníkov si berieme úver, ktorý však údajne nie je úverom,  v mestskej kompostárni vyrábame smradľavú hmotu namiesto kompostu, v triedení odpadov stagnujeme, mesto dopravne kolabuje ... , ale najdôležitejšou úlohou je záchrana  profesionálneho klubu – aj keď s prívlastkom mestský – pred nevyhnutnosťou.  Už okatejší protekcionizmus sa vymyslieť nedá.

Ako kto hlasoval v MsZ Liptovský Mikuláš   

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?