Otázky bez odpovede

Autor: Rudolf Pado | 7.8.2018 o 14:18 | (upravené 14.9.2018 o 10:24) Karma článku: 2,02 | Prečítané:  669x

Je ich plné Slovensko. A nielen vo veľkej politike. Otázky prvoplánovo nepochopené, postupované a preposielané, túlajúce sa po úradoch, ulicami miest a dedín, hľadajúc adresáta s odvahou pravdivo a vecne odpovedať. 

Vietnamský guľáš bol uvarený, len ingrediencie ostávajú akože neznáme, kuchár sa stratil a pomocné sily majú dovolenku či dočasnú stratu pamäte. Tož veľká politika.

V prízemí tej komunálnej sa v kontakte s bezprostredný centrom mesta používa neznáma hmota – s kúskami asfaltu, tehál a rôznych ďalších neidentifikovateľných častíc – na konečnú povrchovú úpravu terénu a ...

... občania, obávajúc sa o svoje zdravie, registrujúc zvýšenú prašnosť,  sa neobracajú na magistrát, lebo predchádzajúce skúseností boli veľavravné, ale na miestne občianske združenie.

Ono, nemajúc žiadne právomoci, zašle na MsÚ Liptovský Mikuláš podnet: Niekoľko občanov m. č. Staré mesto  sa na nás obrátilo vo veci používania im neznámeho materiálu v rámci terénnych prác realizovaných  na parcelách vyznačených na priloženej mapke. Povrchový substrát obsahuje kúsky stavebného materiálu (asfalt, tehla ...) neznámeho pôvodu a nakoľko  ide o konečnú úpravu terénu majú obavy zo zranenia detí a spoločenských zvierat, preniku kontaminujúcich látok  do pôdy (kde je záruka, že predmetná drvina neobsahuje aj azbest či iné kontaminujúce látky z búracích prác), atď. Niektoré dotknuté pozemky sú údajne vo vlastníctve mesta  Liptovský Mikuláš. Nakoľko OZ TATRY nemá vedomosť o pôvode, vlastnostiach a certifikácii tohto materiálu, schválenej projektovej dokumentácii ... žiadame týmto o stanovisko mesto Liptovský Mikuláš (odbor životného prostredia a dopravy, stavebný úrad). a očakáva – veď mestskí úradníci by mali mať predsa prehľad o tom, čo sa deje na pozemkoch v intraviláne – vecnú a fundovanú odpoveď.

Onedlho príde list obsahom únavný ako prebiehajúce dní sparného leta.

Opäť raz niekto – bez akejkoľvek osobnej námahy či iniciatívy – len vytvoril formálny text, dal mu úradné číslo a jeho kredit zvýšil pečiatkou, priložil pôvodný list s nezodpovedanými otázkami, zalepil obálku a problém odoslal ďalej. Hotovo!

Problém nezmizol, nevyriešil sa, otázky zostali nezodpovedané, len putujú časom a priestorom ... do stratená. Raz vietnamského, inokedy lokálneho. To iba pýtajúci sa vyzerajú ako neinformovaní blbci, uprostred každodennej ľahostajnosti na ktorú si väčšina akosi zvykla.                  

Odpoveď z MsÚ Liptovský Mikuláš

Aplikácia hmoty neznámeho pôvodu a zloženia, ktorá pobúrila obyvateľov z okolia  

Doplnené dňa 14.09.2018

Dobrý deň pán Mgr. Pado.

Mestom Liptovský Mikuláš nám bol odstúpený podnet vo veci použitia neznámeho materiálu v rámci terénnych prác pri objekte Live center.

Dňa 06.09.2018 sa uskutočnilo konanie na základe, ktoré Vás informujem o jeho výsledku:

- na konaní boli predložené doklady o pôvode použitého materiálu - faktúra o nákupe z 13.07.2018 a vážny lístok k nej

- jedná sa o triedenú zeminu zo zariadenia na zhodnocovanie ostatných odpadov, ktoré má vydané a platné všetky potrebné povolenia

- pozemok p.č. 520/1 na ktorom je materiál zložený má dodávateľ stavby prenajatý od majiteľa na zriadenie staveniska o čom preložil zmluvu

- na konaní nebolo preukázané neoprávnené nakladanie s odpadmi.

Čo sa týka samotnej stavby a projektovej dokumentácie k nej, je potrebné sa obrátiť na povoľujúci orgán - stavebný úrad.

 S pozdravom

Ing. Jana Matejková

 

Okresný úrad Liptovský Mikuláš

Odbor starostlivosti o životné prostredie

Úsek štátnej správy odpadového hospodárstva

Vrbická 1993

031 01  Liptovský Mikuláš

tel.: +421445514981

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?