Otázky bez odpovede

Autor: Rudolf Pado | 7.8.2018 o 14:18 | (upravené 14.9.2018 o 10:24) Karma článku: 2,02 | Prečítané:  638x

Je ich plné Slovensko. A nielen vo veľkej politike. Otázky prvoplánovo nepochopené, postupované a preposielané, túlajúce sa po úradoch, ulicami miest a dedín, hľadajúc adresáta s odvahou pravdivo a vecne odpovedať. 

Vietnamský guľáš bol uvarený, len ingrediencie ostávajú akože neznáme, kuchár sa stratil a pomocné sily majú dovolenku či dočasnú stratu pamäte. Tož veľká politika.

V prízemí tej komunálnej sa v kontakte s bezprostredný centrom mesta používa neznáma hmota – s kúskami asfaltu, tehál a rôznych ďalších neidentifikovateľných častíc – na konečnú povrchovú úpravu terénu a ...

... občania, obávajúc sa o svoje zdravie, registrujúc zvýšenú prašnosť,  sa neobracajú na magistrát, lebo predchádzajúce skúseností boli veľavravné, ale na miestne občianske združenie.

Ono, nemajúc žiadne právomoci, zašle na MsÚ Liptovský Mikuláš podnet: Niekoľko občanov m. č. Staré mesto  sa na nás obrátilo vo veci používania im neznámeho materiálu v rámci terénnych prác realizovaných  na parcelách vyznačených na priloženej mapke. Povrchový substrát obsahuje kúsky stavebného materiálu (asfalt, tehla ...) neznámeho pôvodu a nakoľko  ide o konečnú úpravu terénu majú obavy zo zranenia detí a spoločenských zvierat, preniku kontaminujúcich látok  do pôdy (kde je záruka, že predmetná drvina neobsahuje aj azbest či iné kontaminujúce látky z búracích prác), atď. Niektoré dotknuté pozemky sú údajne vo vlastníctve mesta  Liptovský Mikuláš. Nakoľko OZ TATRY nemá vedomosť o pôvode, vlastnostiach a certifikácii tohto materiálu, schválenej projektovej dokumentácii ... žiadame týmto o stanovisko mesto Liptovský Mikuláš (odbor životného prostredia a dopravy, stavebný úrad). a očakáva – veď mestskí úradníci by mali mať predsa prehľad o tom, čo sa deje na pozemkoch v intraviláne – vecnú a fundovanú odpoveď.

Onedlho príde list obsahom únavný ako prebiehajúce dní sparného leta.

Opäť raz niekto – bez akejkoľvek osobnej námahy či iniciatívy – len vytvoril formálny text, dal mu úradné číslo a jeho kredit zvýšil pečiatkou, priložil pôvodný list s nezodpovedanými otázkami, zalepil obálku a problém odoslal ďalej. Hotovo!

Problém nezmizol, nevyriešil sa, otázky zostali nezodpovedané, len putujú časom a priestorom ... do stratená. Raz vietnamského, inokedy lokálneho. To iba pýtajúci sa vyzerajú ako neinformovaní blbci, uprostred každodennej ľahostajnosti na ktorú si väčšina akosi zvykla.                  

Odpoveď z MsÚ Liptovský Mikuláš

Aplikácia hmoty neznámeho pôvodu a zloženia, ktorá pobúrila obyvateľov z okolia  

Doplnené dňa 14.09.2018

Dobrý deň pán Mgr. Pado.

Mestom Liptovský Mikuláš nám bol odstúpený podnet vo veci použitia neznámeho materiálu v rámci terénnych prác pri objekte Live center.

Dňa 06.09.2018 sa uskutočnilo konanie na základe, ktoré Vás informujem o jeho výsledku:

- na konaní boli predložené doklady o pôvode použitého materiálu - faktúra o nákupe z 13.07.2018 a vážny lístok k nej

- jedná sa o triedenú zeminu zo zariadenia na zhodnocovanie ostatných odpadov, ktoré má vydané a platné všetky potrebné povolenia

- pozemok p.č. 520/1 na ktorom je materiál zložený má dodávateľ stavby prenajatý od majiteľa na zriadenie staveniska o čom preložil zmluvu

- na konaní nebolo preukázané neoprávnené nakladanie s odpadmi.

Čo sa týka samotnej stavby a projektovej dokumentácie k nej, je potrebné sa obrátiť na povoľujúci orgán - stavebný úrad.

 S pozdravom

Ing. Jana Matejková

 

Okresný úrad Liptovský Mikuláš

Odbor starostlivosti o životné prostredie

Úsek štátnej správy odpadového hospodárstva

Vrbická 1993

031 01  Liptovský Mikuláš

tel.: +421445514981

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Stovkám ľudí nedali výplaty, konatelia agentúry sú vo väzbe

Stovkám ľudí - Srbom, Ukrajincom aj Slovákom z okolia Trnavy – nevyplatili zárobok.

Dobré ráno

Dobré ráno: Fico sa chce vrátiť, preto útočí na médiá

Predseda Smeru chce opäť sprísniť tlačový zákon.

Komentár Zuzany Kepplovej

Marrákeš nekončí, Marrákeš trvá

Na nevyplatených Srboch by nám malo záležať.


Už ste čítali?