ROH II. v podaní Danka

Autor: Rudolf Pado | 27.8.2018 o 16:46 | (upravené 28.8.2018 o 9:37) Karma článku: 10,34 | Prečítané:  7430x

A je to tu. Z dobrovoľnosti sa nenápadne stáva povinnosť. Zatiaľ si to odnesú len firmy s 50 a viac zamestnancami. 

Predseda NR SR Andrej Danko sa nám vrátil. Najnovšie z časopriestoru Revolučného odborového hnutia a podnikových rekreácií. Už chýba iba programový referent, večerná všeľudová veselosť a povinné projekcie Anděla na horách.           

Podľa tohto guru uhorkovej sezóny: „Rekreačné šeky by mali fungovať na podobnom princípe, ako už dlhoročne fungujú stravné poukážky. Rekreačné šeky by mali byť v sume 500 eur, na ktorej by sa zamestnávateľ podieľal sumou 275 eur. Na strane zamestnávateľa a aj zamestnanca by boli tieto peniaze oslobodené od dane z príjmu a odvodového zaťaženia.“ Zatiaľ si to odnesú len firmy s 50 a viac zamestnancami.

V krajine, v ktorej školstvo funguje pod ťarchou obrovského modernizačného dlhu a platy v ňom sa zvyšujú po kvapkách, v ktorej nemocnice dlhujú na odvodoch, platbách za služby a lieky stovky miliónov eur,  sa manažmenty týchto inštitúcií iste potešia hľadaním finančných zdrojov pre saturáciu tohto nového ekonomického nezmyslu.

Verím, že táto povinnosť sa časom prenesie aj na zamestnávateľov s 2-3 pracovníkmi či dokonca živnostníkov, veď štát nemá iné problémy iba určovať slobodným ľuďom a podnikateľským subjektom na aký účel majú vynakladať voľné finančné zdroje a zákonom určovať ich miesto rekreácie.

Verím dokonca tomu, že pokiaľ zamestnávateľ vyčlení pre pracovníka 275 eur a ten z dôvodu nedostatku voľných finančných prostriedkov či iných preferencií dovolenkovej destinácie, poukaz odmietne doplatiť, bude postavený pred všeľudový tribunál vládnych strán.  

Republiku si rozvracať nedáme! Ani v prípade dovoleniek.     

 

     

 

    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?