Voľby: Liptovskomikulášsky šport pre všetkých

Autor: Rudolf Pado | 4.10.2018 o 6:34 | Karma článku: 1,87 | Prečítané:  629x

Kúpená hokejová extraliga, megalomanská rekonštrukcia futbalového štadióna pre cca 200 divákov, neustále lukratívne dotovanie a oddlžovanie protežovaných športových klubov a predražený cyklochodník, žiadna tartanová dráha 

a kyslíková dráha pre horolezcov.     

Pri prechode pre chodcov v m. č. Okoličné už niekoľko minút postáva niekoľko chodcov a cyklista. Dnes tu nie je policajná hliadka a tak sa vodičom – v neutíchajúcom prúde áut devastujúcich centrum mesta – akosi nechce zastať. Na tomto mieste, v bezprostrednom kontakte s najväčším mestským sídliskom  Podbreziny, začína cca 6 km cyklistický  chodník, na dvoch miestach prerušený kolmicami ciest, končiaci za priemyselnou zónou v m. č. Palúdzka. Tri etapy „budovania“  z externých zdrojov, vytvorili „zónu stretu“ – často nevyberaného – medzi chodcami, bežcami, cyklistami, mamičkami s kočiarmi ... , trpiacimi akútnym nedostatkom športovísk pre verejnosť.

Predražený cyklochodník lemuje tok Váhu

V meste olympijských víťazov sa rozpadáva mestská plaváreň a o tartanových dráhach – vyrastajúcich v mnohých mestách a mestečkách ako huby po daždi – sa tu dá len snívať.  Roman Králik, vedúci CVČ, starajúci sa o budúcich atlétov, na tému netlačí, aby si nepohneval primátora Jána Blcháča.

Pred rokmi sa, zrejme navždy, zahodila historická šanca pre vytvorenie kvalitných školských areálov pri školách. Vybavovači zo SNS prišli, prekvapenému riaditeľovi povedali „bude to takto a takto ... beriete, neberiete ... “ a implementovalo sa. Podľa potrieb „čerpania,“  nie potrieb školy. A tak napr. zrekonštruovaný areál pri ZŠ Janka Kráľa nemá okruhovú bežeckú dráhu, ale je skôr ďalším zázemím pre futbalistov, ktorí navštevujú  – bez ohľadu na prevádzkový poriadok športoviska (zákaz používania kopačiek a využívania ihriska počas zimného obdobia)  – a devastujú cudziu, nie vlastnú infraštruktúru. 

V súvislosti s blížiacimi sa komunálnymi voľbami boli v zničenom a diviakmi navštevovanom území Háj – Nicovô vybudované náučne chodníky a dve kyslíkové trasy pomenované po  mikulášskych rodákoch Petre Vlhovej a Michalovi Martikánovi. Namiesto pohodlných a bezpečných chodníkov vedených po vrstevniciach a vhodných pre rekreačných bežcov sa od provizórne zhotovených parkovacích  plôch – vysýpaných vyfrézovanou asfaltovou drvinou – dvíha strmina vhodná pre dobre trénovaných atlétov. A to behávam polmaratóny okolo 1:35.

Na tomto marazme v meste sa nepodieľali len mestskí zastupitelia naklonení súčasnému primátorovi, ale prehľad hlasovaní v pléne dokumentuje, že aj mnohí opoziční poslanci boli a sú na strane megalománie, podpory profesionálneho a poloprofesionálneho športu na úkor športu pre všetkých, aj v podobe farizejského „zdržal sa.“   

 

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?