Nemáme argumenty, tak ho zmlátime ...

Autor: Rudolf Pado | 8.10.2018 o 12:09 | Karma článku: 6,15 | Prečítané:  2264x

Plač nad Liptovským Mikulášom odhalil u časti obyvateľov mesta, najmä zaslepených priaznivcov súčasného primátora, najtemnejšie zákutia ich duší. Namiesto vecnej argumentácie k predloženým faktom, čítania s porozumením, 

len živočíšna zúrivosť a podnecovanie  k lynčovaniu autora.

Podľa § 26 ods. 2 Ústavy SR: „Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu. Vydávanie tlače nepodlieha povoľovaciemu konaniu. Podnikanie v odbore rozhlasu a televízie sa môže viazať na povolenie štátu. Podmienky ustanoví zákon.“

Dňa tretieho októbra som zverejnil blog Plač nad Liptovským  Mikulášom,  ktorý sa obsahovo venuje téme blížiacich sa komunálnych volieb. Blogovanie  predstavuje v Liptovskom Mikuláši jedinú reálnu možnosť ako informovať - aspoň časť premýšľajúcich obyvateľov - o realite v meste. Všetky masovokomunikačné mestské nosiče (TV Liptov, mesačník Mikuláš, internetová stránka mesta) totiž ovláda koalícia SMER-SD, SNS ... a akékoľvek kauzy sa len veľmi ťažko dostávajú na povrch občianskeho života.    

V nasledujúcom čase bol predmetný článok zdieľaný na sociálnych sieťach napr. v skupine, ktorá si hovorí Naše mesto bez cenzúry. A tu sa spustila hystéria, ktorá vôbec nereagovala na zdokumentované fakty, ktoré boli prezentované v blogu, ale riešila z celkového kontextu príspevku vytrhnuté myšlienky a moju osobu.     

Ako som bol informovaný zo strany niekoľkých občanov mesta, nakoľko nie som zaregistrovaný na Facebooku,  mne absolútne neznámy Miroslav Vozárik, údajne syn bývalého policajta, ktorý je v súčasnosti údajne zamestnaný na MsÚ Liptovský Mikuláš, zverejnil na sociálnej sieti status v ktorom – okrem iného – uviedol: „By som sa zasmial že by mu niekto nakládol po ústach.“ A mne taktiež neznámy Jano Karolček na tento status reagoval: „zorganizujeme niečo?“ Tento príspevok dokonca „lajkol“ M. N. súčasný poslanec MsZ Liptovský Mikuláš.

Podľa § 337 Trestného zákona:  „Kto verejne podnecuje na trestný čin alebo verejne vyzýva na hromadné neplnenie dôležitej povinnosti uloženej zákonom alebo na jeho základe, alebo na závažné porušovanie verejného poriadku, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.“

Nakoľko nie som človek, ktorý si nechá skákať po hlave a ustupuje zastrašovaniu aj v náznakovej podobe, o veci som okamžite informoval Jaroslava Čižnára, generálneho prokurátora SR, Slovenský syndikát novinárov a konferenciu „antikor.“  V piatok som podal trestné oznámenie,  nakoľko obaja páni týmto – podľa môjho osobného názoru – verejne podnecovali iných ľudí na spáchanie trestného činu formou fyzického útoku na inú osobu a ľudia, ktorí týmto statusom dali „lajk“ s uvedeným súhlasili, čiže schvaľovali útok na inú osobu za jej názor, vyjadrenie sa ... , čím verifikovali spáchanie trestného činu.  Administrátor skupiny je plne zodpovedný za jej obsahovú  náplň a odstraňovanie príspevkov, ktoré sú v rozpore s platnou legislatívou a predstavujú útok na ľudské a občianske práva inej osoby a v prípade podozrení zo spáchania trestného činu je povinný o tom informovať orgány činné v trestnom konaní.  

Dlhodobá a beztrestná diskusia (nielen) v skupine Naše mesto bez cenzúry pripomínajúca žumpu je len obrazom krajiny v ktorej je odpoveďou na zverejňované fakty zabíjanie, fyzické útoky či zastrašovanie novinárov a občianskych aktivistov. A tento lynč, v počiatkoch vždy len verbálny a spoločensky bezprecedentne podceňovaný, neorganizujú naspídovaní mafiáni, ale ľudia, ktorí mimo internetu vykrikujú niečo o slušnom Slovensku.     

P. S:

Po nedávnom kapitálovom vklade mesta v prospech spoločnosti Mestský hokejový klub 31 Liptovský Mikuláš, a. s., sa na zastupiteľstve chystá ďalšia 200 000-ová injekcia do portfólia športovcov.  A bežný obyvateľ mesta o tom ani netuší.  Tiež je to výmysel?

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Stovkám ľudí nedali výplaty, konatelia agentúry sú vo väzbe

Stovkám ľudí - Srbom, Ukrajincom aj Slovákom z okolia Trnavy – nevyplatili zárobok.

Dobré ráno

Dobré ráno: Fico sa chce vrátiť, preto útočí na médiá

Predseda Smeru chce opäť sprísniť tlačový zákon.

Komentár Zuzany Kepplovej

Marrákeš nekončí, Marrákeš trvá

Na nevyplatených Srboch by nám malo záležať.


Už ste čítali?