Zavádza vedecká agentúra verejnosť?

Autor: Rudolf Pado | 30.11.2018 o 6:08 | Karma článku: 2,45 | Prečítané:  958x

Okolo slovenského vysokého školstva a vedy sa spriada – z rozporuplných vyjadrení, skoro utajených grantových výzievpochybných diplomov  –  nepreniknuteľná sieť pavúčích vzťahov. 

Niekedy netreba veľa slov a ani drahý analytický set, aby sa zistilo či odhalilo kto je kto. Niekedy stačí len nekráčať ako teľa životom a iba sa naivne a v dobrom úmysle pýtať.

A tak mi, po zverejnení článku „Agentúre na podporu výskumu chýbajú hodnotitelia,“  uplakaného to povzdychu smerovaného k veci neznalej verejnosti, v hlušine tvrdení:   V súčasnosti sa môžu hodnotitelia rozhodnúť, či prijmú odmenu vo výške 50 eur za projekt, alebo nie, pričom hodnotia iba jeden. Po novom by sa mala výška odmeny zvýšiť na 100 eur za projekt s tým, že ich budú hodnotiť viac,“  napadlo sa opýtať.     

Žiadosť o informácie z dňa 28.11.2018

Odpoveď na seba nenechala dlho čakať. A nesklamala.

Spod klávesnice Aleny Bokrošovej, vedúcej kancelárie riaditeľa APVV zaznieva: „Dobrý deň, v zmysle Zákona č.211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám Vám posielame odpoveď na Vašu žiadosť: Požadované informácie mená a priezviská hodnotiteľov za roky 2017 a 2018 Vám nemôžeme poskytnúť nakoľko nemáme súhlasy dotknutých osôb (predpokladaný počet cca 1200) v zmysle §9 zákona o slobode informácií. V rokoch 2017 a 2018 neboli hodnotitelia projektov odmeňovaní. APVV plánuje pri novej výzve VV2018 pristúpiť k odmeňovaniu hodnotiteľov v rozsahu 150 EUR za jeden posudok k projektu. V prípade nejasností ma prosím kontaktujte.“

Odpoveď APVV z dňa 29.11.2018

Ja mám vo všetkom jasno. A Vy?   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Jakuba Fila

Najväčšie riziko dnešných dní - vystresovaný národ stratí dôveru v inštitúcie

Všetci rozumieme, že situácia je vážna.


Už ste čítali?