Pozemková mafia, europoslanci a bezmocnosť farmárov

Autor: Rudolf Pado | 7.2.2019 o 16:35 | Karma článku: 10,04 | Prečítané:  5649x

Vo volebnom obvode Bélu Bugára (Most – Híd) leží mŕtve telo úspešného farmára Vladimíra Rybára, ktorý odmietol ustúpiť arogancii moci, a jedinou starosťou ministerky vnútra Denisy Sakovej je nevpustenie protestujúcich farmárov 

... do hlavného mesta.

Deväťdesiate roky sú späť. Zákonom chránení muži, ktorých mena sa nevyslovujú, si opäť raz nárokujú na majetok slušných ľudí, kým podvodník Andrej Danko (SNS) naďalej velí Národnej rade, na Ústavný súd sa derie, s pomocou zapredaných politických súputníkov, morálne vyprázdnený  Róbert Fico (SMER-SD) a voľba prezidenta SR sa stala prehliadkou nedostatku sebareflexie a pokory.

Na prahu výročia vraždy novinára leží v lesíku pri Šamoríne telo človeka, ktorý bol ďalším z radu odmietajúcich odovzdať svoju dušu i majetok diablovi – v podobe developera, dobre u(pri)krytého politika či zemitého  mafiána.

Ministerka vnútra SR Denisa Saková – namiesto rozpútania pekla, ktoré nám tu už raz bolo kýmsi sľúbené – sa neskrývane vyhráža občanom – poľnohospodárom, s ústavnými zárukami práva na protest,  slovami: "Budeme veľmi pedantne zvažovať či vôbec farmárov do mesta pustíme tak aby sme neohrozili bezpečnosť premávky v meste.“  Už vidím, ako by na tieto slová štátnej zamestnankyne, zareagovali francúzske žlté vesty, lebo iba v našom geopolitickom priestore už tridsať rokov väčšina zdieľa názor, že s aroganciou a výpalníkmi, aj tými v poľnohospodárstve, sa dá bojovať zapálenými sviečkami a skandovaným potleskom.

Za čias Vladimíra Mečiara – v kontexte súčasných početných káuz v zdravotníctve, školstve, poľnohospodárstve a politicky riadeného rozkrádania eurofondov -  by tu každý týždeň doputoval demarš a veľvyslanci európskych krajín by si podávali ministra zahraničných veci ako štafetový kolík na atletickej dráhe. Európa sa však zmenila. Stala sa unavenou, ľahostajnou a utopenou v pomalosti vlastnej byrokracie neschopnej okamžite zasiahnuť proti darebáckym štátom.

Iba v roku 2019, vo svete občianskej povrchnosti, je možné za vyprázdnené slogany kampaní kandidátov za poslancov Európskeho parlamentu ukryť ich bruselské aktivity i vedomosť o tom, koho záujmy – zástupcovia slovenského ľudu  –  tu vlastne obhajujú.

Malú ukážku toho, ako veľmi ide o malých farmárov, predstavuje v prebytku informácií utopený blog Edity Vyšnej, pohybujúcej sa v bruselských vodách. Takto si predstavujú svoj vlastný prínos do spoločnej poľnohospodárskej politiky pre roky 2021 - 2027 poslanci SMER-SD:   

-  O tom, kto je „skutočný farmár“ (genuine farmer) a kto ním nie je, majúci nárok na priame platby, bude rozhodovať členský štát.   

-  Členský štát bude tou autoritou, ktorá stanoví maximálnu hodnotu priamych platieb na jeden subjekt.

- Redistribúcia platieb od veľkých poberateľov ku menším nebude povinnosťou ako bolo v návrhu Európskej komisie, ale členský štát môže tento prístup aplikovať, ak to bude v jeho záujme.

- Predtým, ako sa aplikuje akýkoľvek strop priamych platieb na subjekt, sa vyjmú poplatky subjektu spojené s výplatami aj na iné ako poľnohospodárske aktivity, nie len na poľnohospodárske, ako to bolo uvedené v pôvodnom  návrhu Európskej komisie.

Ako rozhoduje členský štát zvaný Slovenská  republika vidíme každý deň na rôznych úrovniach riadenia štátu a prakticky v každom spoločenskom segmente.

Aktuálna moc založila svoje pôsobenie a taktiku na rozdrobovaní a izolácií tém spoločenského odporu. Tých ktorých nepodplatia – bezplatné vlaky, rekreačné poukazy, dvojnásobné vianočné príspevky – oddeľujú, rovnako ako vlčia svorka, od stáda, šikanujú a zastrašujú. A v atmosfére štátneho teroru je zabitie človeka už len čerešničkou na torte stupňujúceho sa bezprávia.    

Preto, keď potiahnu farmári na Bratislavu a bude sa rozhodovať o prekročení tenkej červenej línie, mali by sme vedieť, že tam, kdesi na predmestiach Bratislavy sa bude rozhodovať aj o nás, o tom, či to tu má ešte nejaký zmysel.

Lebo to, čo registrujeme v ostatných mesiacoch, je štátom organizovaná a stupňovaná svojvôľa.       

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Veľa nemajú, vedia sa uskromniť. Čo najviac trápi seniorov na Slovensku

Vyše 7500 ľudí čaká na miesto v domove pre seniorov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Okrem vychádzok k lekárovi ich naozaj nič nečaká?

Až po päťdesiatke si človek uvedomuje, že staroba je tŕnistý pojem.


Už ste čítali?