Rómska kniha bordelu nebude?

Autor: Rudolf Pado | 22.5.2019 o 11:33 | (upravené 11.6.2019 o 10:23) Karma článku: 4,58 | Prečítané:  1811x

Rómska osada pri Stropkove sa aj po dvanástich mesiacoch utápa v odpadkoch, samospráva je bezmocná, samotní  obyvatelia sa do upratovania nehrnú, neporiadok naberá veľké rozmery a štát bojuje s extrémizmom, nie jeho príčinami. 

Máj 2019. Osada Za jarkom v Stropkove.

„Rok prešiel, povedal, že do troch mesiacov sa bude riešiť, neriešilo sa vôbec nijak ... vôbec, vôbec, nič ... primátor sľubuje, sľubuje a nič z toho ... my samy sebe robíme, ja viem ... vôbec sa nič nezmenilo, tak je a furt tak ostane, ani brigáda žiadna nebola  ... nemajú asi záujem o Romoch ... k brigáde by som sa nepridal, to by ste takoj ochoreli ... čom ja, ja by som upratovala, ale nech všetci ... “  je voľný prepis vyjadrení obyvateľov osady  v reportáži  TV Markíza „Nepohli ani prstom.“

Osada Za Jarkom v Stropkove. Páchatelia známi, nepotrestaní a odmietajúci vlastný bordel odstrániť ...   

Zvláštna  to krajina v ktorej eurofondové milióny nenaučili  časť minority ani základným hygienickým a civilizačným návykom, v ktorom  skupina ľudí  beztrestne a opakovane vytvára problém a odmieta sa aktívne podieľať na jeho riešení, v ktorom daňoví poplatníci prostredníctvom miestnych daní a poplatkov za odpady či štátnych dotácií sú povinní zafinancovať  odstraňovanie dôsledkov protispoločenského správania sa a v ktorom nemôžete problém a jeho nositeľov ani pomenovať bez ataku zo strany idealistov.

Stropkov, Plavecký Štvrtok,  Moldava nad Bodvou, Michalovce, Košice, Jarovnice, Žehra, Huncovce ... sú hmatateľným obrazom štátu diskriminujúceho majoritu v právach  a povinnostiach, v opare recyklovaných mediálnych výstupov  z rómskych komunít, v ktorých sa za nepomenovaných a špecifických sociálnych, demografických, logistických a iných východísk podarilo dosiahnuť  zmenu v správaní sa minority.  Vlajkovou loďou tejto mediálnej masáže je obec Spišský Hrhov.

Dňa 22.04.2019 odvysielala TV Markíza reportáž „Chýba im pediater.“  A to nie je to jediné, čo tu chýba ...

Na nelegálnych skládkach  slovenských  obcí v blízkosti osád nevidíte splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity Ábela Ravasza a ani zástupy študentov sociálnej práce.  Úrady životného prostredia zatvárajú očí a čakajú na podnety od občanov, starostovia bezmocne mykajú plecami a počítajú vyvolané náklady. Slovenská podoba právneho štátu.  

Iba Marián Kotleba sa usmieva.  

DOPLNENÉ  DŇA 06.06.2019 

DOPLNENÉ  DŇA 11.06.2019

Michalovce: Takto si Slovenský pozemkový fond predstavuje „boj“ s nelegálnymi skládkami odpadov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Takto sa to robí, do psej matere! (komentár)

Ak ostatný skríning niekomu pomohol, boli to starostovia a primátori.

Režisér Vinterberg pre SME: Film Chľast ma po smrti dcéry zachránil

Vyrastal medzi hipisákmi, tí mu dovolili všetko.


Už ste čítali?