TrashOut: Príbeh ignorantov

Autor: Rudolf Pado | 19.6.2019 o 14:06 | (upravené 19.6.2019 o 18:26) Karma článku: 2,09 | Prečítané:  643x

Nevieme, netušíme, kto nás udal (???),  nestarajte sa do našej obce ..., samosprávna to realita. Sedem tisíc občanmi ohlásených nelegálnych skládok odpadov a z nich 15% odstránených, neradostná to bilancia od roku 2012.       

Slovensko sa topí v odpadkoch. Voľne pohodený litering, pár vriec ponechaných pri krajnici cestou z víkendovej chaty, stovky kubíkov vedľa poľných ciest či natlačených do močiarov ako výpoveď o lokálnom právnom štáte.

Nulová prevencia či represia, mnohokrát nepružné a vnútorne nemotivované  komunálne služby,  v prostredí,  v ktorom malá kopa vždy pýta viac.

V tlačových správach utopené Ministerstvo životného prostredia SR. Štátny úrad odmietajúci konať,  verejne, ďalšie skryte.  Zaspaté obce v krajine bez vôle. TrashOut ako výkrik občanov do tmy.      

Roky prepisujete linky TrashOut  a zasielate do driemajúcich elektronických schránok štátnej a verejnej správy. Zrno sa oddeľuje od pliev, iba zrna je akosi málo.  A k tomu neplatné adresy a preplnené schránky,   je po voľbách a ľudia sú na obtiaž.       

„Nevieme, netušíme, kto nás udal (???),  nestarajte sa do našej obce ...,“ šťavnaté  telefonáty a pikantné texty elektronickej pošty.  Mať pokoj a ukameňovať sťažovateľa či oznamovateľa, základný to cieľ mnohých komunálnych existencii.  

Autori a prevádzkovatelia aplikácie – TrashOut, n.f.  – pohrúžení do naivity. Roky.

Horíme túžbou po čistom Slovensku a právnom štáte. Opäť desiatky hodín za počítačom. Kvapka vraj nehĺbi kameň silou, ale vytrvalosťou. Tak kvapkáme ...

Inštruktážny list k požívaniu TrashOut zasielaný slovenským samosprávam. V tomto týždni OZ TATRY oslovilo cca 1 300 z nich ...

 Šípy informácií hľadajúce adresátov ...

... a nie vždy sa to darí.   

 

P. S:  Aktuálny návod pre obce z dielne TrashOut.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská sa priznala k trestnej činnosti, vypovedá na NAKA v Nitre

Počas akcie Víchrica zadržali podnikateľa Zoroslava Kollára aj piatich sudcov.

AUTORSKÁ STRANA PETRA ŠABATU

Pod Babišom sa rok pred voľbami prvýkrát kýve stolička

Vystrieda magnáta Pirát?


Už ste čítali?