Environmentálny fond podporuje rúbanie stromov

Autor: Rudolf Pado | 24.6.2019 o 11:33 | Karma článku: 3,38 | Prečítané:  1296x

Minister životného prostredia SR László Sólymos sa pohoršuje nad výrubmi v národných parkoch, ale to nebráni rezortom spravovanému fondu takéto výruby finančne podporiť. 

Farizejstvo predstaviteľov strany Most-Híd – ku ktorým patrí aj aktuálny minister životného prostredia László Sólymos – nepozná žiadne hranice.

Minister si rád zasurfuje  na aktuálnej spoločenskej vlne. Raz na tému biznisu s drevnou štiepkou, následne uchopí  ešte nedávno ignorovanú tému zálohovania nevratných obalov a potom zľahka poplače nad masívnym výrubom v národných parkoch či vzácnych maloplošných chránených 

„Upozornenie pre turistov: Štátne lesy TANAP-u ako správca turistickej a informačnej siete na území Tatranského národného parku upozorňujú turistov, že v okolí modro značeného turistického chodníka od zastávky TEŽ Popradské Pleso k Popradskému plesu sa včera začalo s odstraňovaním suchých stromov, ktoré ohrozujú bezpečnosť návštevníkov. Turistov prosíme, aby v tejto lokalite zvýšili pozornosť a rešpektovali pokyny pracovníkov, ktorí stromy spiľujú. Práce sú v réžii mesta Vysoké Tatry, ktoré na odstránenie suchých stromov získalo financie z Envirofondu,“  aktuálna to správa z internetovej stránky mesta Vysoké Tatry. 

Podpora dosiahnutia priaznivého stavu druhov a biotopov?  

Environmentálny fond, ktorý spravuje Ministerstvo životného prostredia SR, daroval mestu Vysoké Tatry 150 000 eur na „výrub odumretých stromov,“  pričom starostlivosť  o chodníky v Tatrách majú v náplni práce Štátne lesy TANAPu, ktoré majú túto činnosť zahrnutú v každoročnom rozpočte.  

Je tragikomickým, že kým súkromné firmy  sa ministerstvu skladajú na prebyrokratizovaný Zelený vzdelávací fond, vlajkovú to loď rezortu, tak Environmentálny fond  vo veľkom financuje štátne rezortné organizácie či výruby stromov  v národných parkoch.    

A následne sa nečudujme , že niektoré obce nevedia tridsať rokov dobudovať splaškovú kanalizáciu  či sú odkázané bezmocne sa pozerať na klesajúcu hladinu spodnej vody v domových a obecných studniach. Priority sú inde.  

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Kočner pochopil, čo je štát (píše Michal Havran)

A potom sa pokúsil ním stať.

Čo dnes robí Bubeníková z Gorily? Stala sa developerkou

Šéfka FNM rozbehla kariéru v realitnom biznise.


Už ste čítali?