Bordel pod štátnou vlajkou

Autor: Rudolf Pado | 2.9.2019 o 11:02 | Karma článku: 10,04 | Prečítané:  14184x

Konečne to pochopte! Hrdosť na vlastný štát sa nemeria počtom rozmiestených štátnych symbolov či výškou stožiara s vejúcou vlajkou, ale odráža sa v každodennom vzťahu jeho občanov ku krajine. 

Bývalá ťažobná jama tehlárenskej hliny v katastrálnom území Maňa v okrese Nové Zámky sa pravdepodobne v priebehu niekoľkých rokov zmenila na smetisko. Priestor s rozlohou asi 300x60 metrov je do výšky približne dvoch metrov nad zemou celý zavezený rôznym odpadom. Podľa približných odhadov je tam asi 36 500 ton zmiešaného odpadu zo stavieb a demolácií a asi 500 ton komunálneho odpadu. Suma na likvidáciu tohto odpadu presiahne podľa predbežných informácií 1 600 000 eur. Polícia sa už touto vecou zaoberá. Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre začal trestné stíhanie za zločin neoprávneného nakladania s odpadmi. 

RTVS ma požiadal o vyjadrenie sa k situácii pri obci Maňa (cca od 31 min.).

Rovnako ako na iných lokalitách – stačí si pozrieť  čo nahlasujú občania prostredníctvom aplikácie TrashOut a nikto to nerieši – takto rozmerná skládka, ešte k tomu na pozemkoch štátu, nevznikne ani za rok a ani za dva. 

Každá z nich dokumentuje vzťah miestnych občanov k vlastnej krajine i životnému prostrediu, systémové zlyhávanie kontrolnej a represívnej činnosti samosprávy, štátnej správy i lokálnych zložiek PZ SR.

Tisíce nelegálnych skládok odpadov, ktoré má väčšina občanov problém ohlásiť zákonnou cestou a vyvolať tým proces ich odstraňovania, zanedbaná pôda so šíriacimi sa burinami vrátane inváznych druhov, otrávené potoky a rieky ... prezrádzajú o Dankovom národe viac než prvoplánová symbolika pálenia vatier, stožiarov s trepotajúcimi sa vlajkami a patetickosť politických prejavov.

Švajčiarsko je tiež posiate vlajkami vyvesenými pri rodinných domoch či chatách, ale na rozdiel od Slovenska sa pod nimi rozprestiera krajina vykosených lúk a obrobených polí, priezračných riek, kvalitných ciest a útulných mestských zákutí.

Krajina je obrazom ľudí, ktorí ju obývajú.  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kaderníctva už majú poradovníky, plavárne riešia, či sa im oplatí otvoriť

Prevádzky sa napriek nejasnostiam chystajú na otvorenie od pondelka.

Dobré ráno

Dobré ráno: Je bezpečné, aby ma očkovali AstraZenecou?

Ako funguje vektorová vakcína a či mi spôsobí krvné zrazeniny.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

V koži vedúceho kolotoča

Matovič stále ovláda chaotický manažment pandémie. Diabol nám ešte ukáže zuby.


Už ste čítali?