Zahrabala obec Pastuchov nelegálnu skládku?

Autor: Rudolf Pado | 17.9.2019 o 7:02 | Karma článku: 7,29 | Prečítané:  2906x

Slovenské čierne smetiská, v mnohých prípadoch dotované v rámci štátom organizovaného tunela Vyčistime si Slovensko, nie vždy končia v separačných halách či na riadených skládkach, ale len ako zeminou zavezený odkaz 

... budúcim generáciám.   

Ekológia je in, najmä v médiách a politických zdraviciach. Za oknami však stále prežíva to naše Slovensko. Pobráničkové vykosené trávniky, záhony s trvalkami, starostlivo vyskladané chodníčky a za humnom Krajina nikoho. Špinavá a ubolená, zjatrená početnými ranami ľahostajnosti.  Čierne skládky, nekosené lúky, vydrancovaný lesík, do potoka tečúca močovka či septiky, polorozpadnuté JRD, stará rozkradnutá vetrieska pod horou, plné krčmy a prázdne srdcia. Slovenskoooooooo ...        

Ekológia je in, najmä dotačná. Samosprávy s nastrčenými rukami, prehliadajúc protiprávne konanie vlastných občanov a sami ho generujúc, veď  kontrolné orgány sú ďaleko a tiež sú to Naši, mentálne v 18. storočí, voľkajú. Dajak bolo, dajak bude ... Prežívanie vo funkciách, obec ako feudálne léno, apatia tečie ulicami.           

Ekológia je in, najmä v počte úradov a úradníkov, kontrolných a odborných inštitúcií, požieračov daní.  Krajina fasciklov a krajina za dverami. Virtualita a realita.  Len prechádzať volebnými obdobiami bez straty desiatky. Nemať názor a ani nadšenie, v čakaní na podnety.   

Ekológia je in, najmä v počte tlačových správ a vyhlásení ústredného orgánu štátnej správy – Ministerstva životného prostredia SR. Vítame, prijali sme, uvedomujeme si, pripomíname, navrhujeme ... Ako ospalý slepý pes pred búdou bojaci sa zabrechať.  

A tak ostalo to na občanoch. Štatistických odchýlkach človečenstva. Svedectvách prítomnosti  - tela i ducha - v čase.  Vidieť, hovoriť a konať.  Tu a teraz.

Smutnou krajinou putujú vrešťadlá.  Listy volajúce o pomoc, hľadajúce pevný bod v konfrontácii s úradníckym Vesmírom, ručnú brzdu, ktorá to zastaví.  Dedina ako žumpa, Dedina ako smetisko namiesto slniečkárskeho Dedina ako maľovaná, Dedina ako klenotnica sa nevyhlasuje. Odvraciame hlavu od Zla, Špiny Rozkladu, mysliac si, že to nehmotné, tučné, arogantné, neustále rastúce stvorenie samovoľne zmizne.    

A vlastne tento blog nie je o Pastuchove (okres Hlohovec), je o desiatkach iných dedín a o Nás.  Boli ste sa už prejsť Vašim chotárom?  Slovenskooooooo ...

P.S:

Podklady z Pastuchova sme zaslali environmentálnym kriminalistom z KR PZ v TrnaveSIŽP – IOP v Bratislave. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prevádzky sa napriek nejasnostiam chystajú na otvorenie od pondelka

Plavárne ešte zvažujú, či sa im oplatí otvoriť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Je bezpečné, aby ma očkovali AstraZenecou?

Ako funguje vektorová vakcína a či mi spôsobí krvné zrazeniny.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

V koži vedúceho kolotoča

Matovič stále ovláda chaotický manažment pandémie. Diabol nám ešte ukáže zuby.


Už ste čítali?