Liptovská Mara: Ak nás zabijú, čo bude potom? Ďalšie rozpútané peklo?

Autor: Rudolf Pado | 17.9.2019 o 14:57 | (upravené 20.9.2019 o 9:54) Karma článku: 10,03 | Prečítané:  7122x

Koľko novinárov a aktivistov ešte musí zomrieť, krvácať niekde na okraji chodníka, čeliť verbálnym útokom, kým začne fungovať štát?    

Tento blog nebude žiadnym vyšperkovaným beletristickým útvarom. Vzniká na ochranu jednej mladej novinárky a pár ľudí z OZ LIPA – Liptovskí aktivisti či OZ TATRY, ktorým nie je ľahostajné dianie na vode a brehoch VN Liptovská Mara. Je svedectvom toho, ako ďaleko môžu zájsť ľudia – za promptného nekonania štátnych orgánov a vrcholných predstaviteľov krajiny, z ktorých sa na severe Slovenska stali Nedotknuteľní.

Potom, čo L. M. z redakcie Plus JEDEN DEŇ priniesla autentické svedectvo z brehu Liptovskej Mary (video), v ktorom poukazuje – okrem iného – na prazvláštny výber „poplatku za odpady,“  absolvovala stretnutie s dotknutými osobami.     

Prepis SMSky, ktorá opisuje priebeh stretnutia:  „... keby ste vy vedeli co sa mi stalo v sobotu ... ozvali sa mi tí rybári, bohuzial ten pán, môj známy co bol aj v novinách, uznávam, ze ja som si asi zabudla pýtať povolenie na publikáciu , no tak som to tam išla žehliť v sobotu , bola som tam niekoľko hodín, nabehol tam aj ten Magura z rybárskej stráže, jeden z tých rybárov bol aj šéf kriminálky v LM a niekoľko hodín som počúvala doslovne aká som p*** , a všetky škaredé slová čo si viete predstaviť ...mám dovolenku čo sa z toho ešte spamätávam... nakoniec som to nejako vyžehlila ( dúfam) , no hrozné niečo ... neviem či si nedám nachvíľu pauzu od citlivých tém  ...“

Aj takéto názory prezentujú niektorí rybári na facebooku OZ LIPA – Liptovskí aktivisti, stanovisko rybára k čisteniu Liptovskej Mary

Romanovi Běhalovi z OZ LIPA sa zároveň vyhráža mne neznámy rybár zabitím: „... ja som už sedel za ublíženie na zdraví, mne je to jedno, ja vás kľudne ...“

Preto, ctená verejnosť, oznamujeme, že akékoľvek naše prípadné úrazy či škody na majetku majú súvis s osobami a pomermi, ktoré boli opísané v článkoch týkajúcich sa vodného diela Liptovská Mara.      

Súvisiace články:

Makači čistia Liptovskú Maru

Fotoreportáž: Liptovská Mara – smetisko po sezóne

Liptovská Mara: Kým začne horieť majetok ...

Neveselé postrehy z brehu Liptovskej Mary

Kočnerovská arogancia na brehu Liptovskej Mary

Liptovská Mara: Koniec zeleného pásu

Lesk a bieda Liptovskej Mary

 

(tento blog bol publikovaný bez osobného vyžiadania a vedomia redaktorky Lenky Mišiakovej, ako spontánny akt solidarity)   

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Jakuba Fila

Najväčšie riziko dnešných dní - vystresovaný národ stratí dôveru v inštitúcie

Všetci rozumieme, že situácia je vážna.


Už ste čítali?