Poltársky pingpong o výkaly

Autor: Rudolf Pado | 18.2.2020 o 7:04 | Karma článku: 5,13 | Prečítané:  565x

V 21. storočí sú v Poltári vypúšťané splašky do miestneho potoka, a to aj v časti mesta s vybudovanou kanalizáciou financovanou z fondov EÚ. 

Už niekoľko rokov sa s miestnym aktivistom Janom Štefančíkom venujeme  -  okrem iných lokálnych darebáctiev  -  znečisťovaniu vodného toku v Poltári vypúšťanými splaškami. Bola zdokumentovaná situácia na ul. PionierskejPodhorskej.      

Zo strany bývalého vedenia mesta nebol záujem túto situáciu riešiť, išlo o SD-SMER a SNS pozitívneho človeka. Až po úspešných komunálnych voľbách 2018, keď do funkcie primátorky bola zvolená Martina Brisudová (OĽaNO), sa podarilo tento opätovne tento problém otvoril.

Riešenie  problému je brzdené typickým  slovenským  folklórom: pingpongom medzi Slovenskou inšpekciou životného prostredia,  OÚ v Poltári, ktorý vedie syn bývalého primátora mesta a samotným mestom.

Pikoškou celého prípadu je fakt, že tam, kde je vybudovaná kanalizácia, dôverčivým občanom dali podpísať zmluvy, splašky však naďalej tečú do potoka a občania platia stočné.

Stará kanalizácia pri moste (Foto: Jan Štefančík):

OÚ Poltár – zápisnica z dňa 27.01.2020:

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DNES PÍŠE MATÚŠ RITOMSKÝ

Nehľadajme zázračné riešenia

Žiadna krajina nemá v rukáve zaručenú a jednoduchú cestu, ako z toho von.


Už ste čítali?