Pribylinské monológy za obecné peniaze pokračujú

Autor: Rudolf Pado | 18.5.2020 o 8:00 | Karma článku: 5,42 | Prečítané:  980x

Zástupcov ľudu v podtatranskej obci netrápi 1 100 ton odpadu na brehu rieky Belej, medvede v nezabezpečených kontajneroch, splaškové vody z autokempingu rozvážané po okolitej krajine,  ich trápi bloger. 

Kamera Miroslava Števčeka, ktorého zmluvu obec Pribylina zastúpená starostom Milanom Kohútom – v rozpore so zákonom o slobodnom prístupe k informáciám – pokladá za štátne tajomstvo, zaznamenala v ostatných dňoch – za peniaze všetkých daňových poplatníkov – dva monológy: tradičný starostovský  a poslanecký.

Starostu obce Pribylina je už škoda komentovať, ale predsa. Mám za to – a právo mať názor si nenechám zobrať žiadnymi patetickými monológmi zaplatenými z obecného rozpočtu, obhajujúcimi neobhájiteľné, že jeho výkon mandátu je už roky za zenitom. Kreatívne i výkonnostne.

Poslancom, čítajúcim dôležite myšlienky vlastných posolstiev k verejnosti z papiera, ktosi-kdesi zabudol vysvetliť čo je to verejná funkcia a aké výhody či nevýhody jej zastávanie so sebou prináša, ako aj to, že verejný záujem nie je stotožniteľný s vyhraneným  - a často mimo právny rámec postavený  - osobným názorom.

To čo z obce Pribylina „presakuje, “  lebo okolo tohto slovíčka vyskladala jedna z poslankýň Pribyliny májovú zdravicu k ľuďom a svetu, nie sú zákulisné hry ľudí, ktorí neuspeli v komunálnych voľbách, ale hrubá neznalosť a ignorovanie platných zákonov SR týkajúcich sa ochrany  a tvorby životného prostredia, ktorá prefackáva obec zo všetkých strán.   

Pado, ten bloger, ktorý si na základe analýzy verejne dostupných dokumentov a overenia na mieste dovolil napísať vlastný názor a ako uvedomelý občan oznámil zistené skutočností príslušným orgánom štátu, sa nevenuje a nebude venovať Rómom (Čo tak, vážení poslanci, zájsť po rozumy napr. do Čirča?), ale zisteniam vo vzťahu k životnému prostrediu. Činí tak aj v prípade  iných lokalít, páchateľov známych či neznámych, po celej SR. Pado sa taktiež nestretáva s ľuďmi diametrálne odlišného hodnotového sveta.   

Na záver len toľko: Byť poslancom v obci, ktorá má aktuálnu mieru triedenia odpadov na úrovni necelých 15% (pri záväzku SR 50%), tak radšej mlčím a len šuchám nohami. Ale aj o tom je demokracia. Ľudia majú len to, čo si zvolili a čo si zaslúžia. Trvalo udržateľný rozvoj alebo 1 100 ton smradu za humnom.

Z diskusie pod poslaneckým videom z Pribyliny. Video zaplatili p. Miroslavovi Števčekovi, na základe utajovanej zmluvy, daňoví poplatníci SR prostredníctvom obecného rozpočtu      

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?