Prednostov vymenujeme. A basta!

Autor: Rudolf Pado | 16.7.2020 o 16:45 | Karma článku: 4,70 | Prečítané:  1000x

Nečudujme sa, že v štáte v ktorom premiér – s úškrnom na tvári – verejne prizná, že je intelektuál – flákač, bol aj verejný skríning kandidátov na prednostov okresných úradov iba divadelnou fraškou. 

Anonymné okresné politbyra, na utajených stretnutiach, nám – potrebným iba k voľbám –  vybrali kandidátov na šéfov okresných úradov. A potom, za mediálnych ovácií, nám dovolili – s povinne obnaženou identitou v podobe mena a priezviska, telefónneho čísla a elektronickej adresy – vysloviť názor. A v tejto asymetrickej hre – v prospech politbyra i kandidáta –  vytvorili ilúziu, neúspešne,  že niekto - niekde sa bude vážne zaoberať výhradami angažovaných občanov.           

Telefón nezvoní a v elektronickej schránke ani stopa po OĽaNO. Nikto sa na nič nepýta, nekonzultuje, necíti potrebu ďalších otázok a doplňujúcich vysvetlení. Niekoľkodňový skríning – tá medzifáza zúfalého budovania štátnych štruktúr v personálnom marazme strany – končí strohou tlačovou správou Vláda vymenovala 53 prednostov okresných úradov.  

A on je tam. Vyhorený ako večer opustená skautská vatra, väčšinu života pretĺkajúci sa po verejných funkciách v bezpečnom tieni vplyvnejších, vystriedajúc pár strán (SDKÚ-DS, KDH, Šanca) či skupiniek.

Sociálne siete si pamätajú jeho rezignáciu na aktívnu politiku na ceste k vnúčatám i záľubám, aj to časté verbálne klišé „ ... nebol som za to zodpovedný.“  Spev sirén moci však zaúradoval.

Niekto nám v Liptovskom Mikuláši vybral prednostu. Niekto dobre ukrytý pred očami verejnosti, s neznámymi lokálnymi záujmami – politickými i ekonomickými. Niekto, kto  neponesie zodpovednosť – lebo tá musí mať vždy tvár  – tu bude roky určovať trendy poťahujúc za neviditeľné nitky.

... a v tejto hodnotovej hre, ktorú len sťažka predychávame,  nám premiér Zmeny – aktuálne v súvislosti s diplomovou prácou  – objasňuje ďalšie skryté zákutia OĽaNO morálky: Ak to tak je, ukradol som niečo, čo mi nepatrilo, som de facto v tejto veci zlodej, čo je smutné a určite nie na chválu.“

Ilúzia volieb je dokonaná.

Takto sa aktuálne vymenovaný liptovskomikulášsky prednosta OÚ lúčil pred časom s politikou ...

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Niektorí vojaci si na protest strhávajú výložky. Rúca sa Lukašenkov režim?

Najviac dobitých demonštrantov radšej neprepúšťajú.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Aspoň sme to skúsili

Cichanovskej boj nie je márny.


Už ste čítali?