Tatranský úškrn Igora Rattaja

Autor: Rudolf Pado | 30.7.2020 o 11:05 | Karma článku: 11,70 | Prečítané:  9789x

Tam kde dlhodobo chýba koncepcia i zonácia nastupuje podprahová manipulácia, o tom je totiž status Igora Rattaja z TMR. 

Igor Rattaj (Zdroj: Facebook)

Hlavný akcionár skupiny TMR Igor Rattaj zverejnil na Facebooku fotografie turistov v Tatrách, ako stoja v dlhých radoch. „Kde je tých 75-tisíc ľudí, čo podpísali petíciu, aby sa na Štrbskom plese nestavali lanovky a parkoviská?“  komentuje s tým, že ľudia parkujú, kde sa dá.

Hneď prvá reakcia v diskusii sa to pánovi Rattajovi pokúsila vysvetliť:  Toto je zaujímavá logika. Takže postavíme lanovky, parkoviská ďalšie hotely, vyhliadky, aby prišlo ešte viac turistov, ktorí sa chcú hore vyviesť a do prírody idú iba zaparkovať a poobzerať, podobne ako keby išli do kina. Taká je vaša predstava? Ako v Jasnej napr., kde človek, ktorý chodí do prírody kvôli prírode, plače, lebo tam už žiadna príroda nie je?

A ľudí napr. ako Peter Chudý, Jozef Bendžala, Ján Mokoš, Michal Sýkora, ktorí desaťročia určujú trendy  vo Vysokých Tatrách, boli  a sú názorovými respondentmi v stovkách odvysielaných reportáži a napísaných publicistických príspevkov, ich nekončiacim snom je zimná olympiáda v národnom parku,  je potrebné sa opýtať ako dopadol koncept záchytných parkovísk situovaných na vstupoch do Vysokých Tatier, v akom stave je verejná doprava, akú koncepciu – v súlade so zásadami trvalo udržateľného rozvoja (života) - vrátane regulácií - má územie TANAPu,  a kto a v s akým cieľom dlhodobo a úmyselne bojkotuje prijatie zonácie tohto chráneného územia.

Lebo filozofický i logistický podporovať  konzumizmus namiesto citlivej edukácie a zúžiť zmysel TANAPu na počet pretečených návštevníkov či prenocovaní  - a pritom sa ešte uškŕňať - je minimálne neslušné.

Fotografie zo statusu Igora Rattaja (Zdroj: Facebook)

Aktuálna situácia Popradské pleso – Rysy (Zdroj: Facebook - Slovenský ochranársky snem)  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Jakuba Fila

Najväčšie riziko dnešných dní - vystresovaný národ stratí dôveru v inštitúcie

Všetci rozumieme, že situácia je vážna.


Už ste čítali?