Tatranský úškrn Igora Rattaja

Autor: Rudolf Pado | 30.7.2020 o 11:05 | Karma článku: 11,71 | Prečítané:  9705x

Tam kde dlhodobo chýba koncepcia i zonácia nastupuje podprahová manipulácia, o tom je totiž status Igora Rattaja z TMR. 

Igor Rattaj (Zdroj: Facebook)

Hlavný akcionár skupiny TMR Igor Rattaj zverejnil na Facebooku fotografie turistov v Tatrách, ako stoja v dlhých radoch. „Kde je tých 75-tisíc ľudí, čo podpísali petíciu, aby sa na Štrbskom plese nestavali lanovky a parkoviská?“  komentuje s tým, že ľudia parkujú, kde sa dá.

Hneď prvá reakcia v diskusii sa to pánovi Rattajovi pokúsila vysvetliť:  Toto je zaujímavá logika. Takže postavíme lanovky, parkoviská ďalšie hotely, vyhliadky, aby prišlo ešte viac turistov, ktorí sa chcú hore vyviesť a do prírody idú iba zaparkovať a poobzerať, podobne ako keby išli do kina. Taká je vaša predstava? Ako v Jasnej napr., kde človek, ktorý chodí do prírody kvôli prírode, plače, lebo tam už žiadna príroda nie je?

A ľudí napr. ako Peter Chudý, Jozef Bendžala, Ján Mokoš, Michal Sýkora, ktorí desaťročia určujú trendy  vo Vysokých Tatrách, boli  a sú názorovými respondentmi v stovkách odvysielaných reportáži a napísaných publicistických príspevkov, ich nekončiacim snom je zimná olympiáda v národnom parku,  je potrebné sa opýtať ako dopadol koncept záchytných parkovísk situovaných na vstupoch do Vysokých Tatier, v akom stave je verejná doprava, akú koncepciu – v súlade so zásadami trvalo udržateľného rozvoja (života) - vrátane regulácií - má územie TANAPu,  a kto a v s akým cieľom dlhodobo a úmyselne bojkotuje prijatie zonácie tohto chráneného územia.

Lebo filozofický i logistický podporovať  konzumizmus namiesto citlivej edukácie a zúžiť zmysel TANAPu na počet pretečených návštevníkov či prenocovaní  - a pritom sa ešte uškŕňať - je minimálne neslušné.

Fotografie zo statusu Igora Rattaja (Zdroj: Facebook)

Aktuálna situácia Popradské pleso – Rysy (Zdroj: Facebook - Slovenský ochranársky snem)  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Niektorí vojaci si na protest strhávajú výložky. Rúca sa Lukašenkov režim?

Najviac dobitých demonštrantov radšej neprepúšťajú.

Píše Martin Kugla

Nechcel majdan, tak dostane plošču

Zdá sa, že Lukašenko končí.


Už ste čítali?