EWOBOX – šanca aj pre Teba

Autor: Rudolf Pado | 31.7.2020 o 7:00 | Karma článku: 6,09 | Prečítané:  278x

Portál, ktorého cieľom je zhromažďovať a zdieľať informácie z oblasti environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety. 

Tento priestor je otvorený pre všetkých, ktorí environmentálnu výchovu tvoria, realizujú, potrebujú alebo ňou jednoducho žijú. Umožňuje komunikáciu na niekoľkých úrovniach:

- Návštevník:  je ním ktokoľvek, kto si prehliada stránky EWOBOXu.

- Zelenáč: rýchlou registráciou na www.ewobox.sk prostredníctvom e-mailovej adresy alebo konte na FB si môže následne nastaviť oblasti svojho záujmu a zasielanie vybraných informácií priamo do e-mailovej schránky. Stále však ide o pasívneho užívateľa.

- Pokročilý: uvedením svojho mena dostáva možnosť  komentovať články a vytvárať diskusné skupiny.

- Skúsený:  uvedením ďalších informácií  o sebe má možnosť aktívne tvoriť  obsah portálu – pridávať  články, udalosti, výzvy a zdroje informácií.

- Profesionál: je spojený s konkrétnou školou či organizáciou. Môže využívať  všetky nástroja aktívneho používateľa a tvoriť profil organizácie, prezentovať jej aktivity atď.            

Kategórie EWOBOXu (Zdroj:  https://www.ewobox.sk/)

Princípy EWOBOXu (Zdroj:  https://www.ewobox.sk/)

Obsah EWOBOXu (Zdroj:  https://www.ewobox.sk/)
 

*********************

Mladí reportéri pre životné prostredie (Young Reporters for the Environment, YRE) je vzdelávací program medzinárodnej Nadácie pre environmentálne vzdelávanie (Foundation for Environmental education - FEE), určený mladým ľuďom vo veku 11-25 rokov.

Slovensko je do programu zapojené od roku 2009 a už od prvých rokov dosahuje v programe mimoriadne výsledky

Program Mladí reportéri rozvíja environmentálne povedomie žiakov, mediálne zručnosti aj občiansku participáciu. Zároveň podporuje projektovú formu vzdelávania, kedy tím študentov a učiteľov realizuje rôznorodé aktivity v rámci výučbového procesu aj mimo neho a rozvíja tiež komunikačné schopnosti mladých ľudí.

Študenti skúmajú environmentálne témy vo svojom regióne. Rozpracovávajú ich na základe vedeckých prameňov a komunikácie so všetkými dotknutými subjektmi (úrady, firmy, občania atď.). Zistenia a vlastné návrhy riešení prezentujú širokej verejnosti novinárskou formou.

Mladí reportéri spolu so svojimi pedagógmi absolvujú odborné workshopy a exkurzie. Študenti i učitelia majú možnosť vymieňať si skúsenosti s inými školami zapojenými do programu, ale aj s inými krajinami v rámci medzinárodnej siete.

V súčasnosti sa pod hlavičkou Mladých reportérov realizuje projekt  OBJEKTív 21 alebo Mladí reportéri pre občiansku spoločnosť.“  Cieľom projektu je:  Vzdelávanie žiakov pre udržateľnú občiansku spoločnosť, Rozšírenie programu Mladí reportéri pre životného prostredie na viac škôl a uplatnenie jeho metodiky pri riešení lokálnych problémov, Rozvoj značky YRE.

Mladí reportéri. Bude ich viac?

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Niektorí vojaci si na protest strhávajú výložky. Rúca sa Lukašenkov režim?

Najviac dobitých demonštrantov radšej neprepúšťajú.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Aspoň sme to skúsili

Cichanovskej boj nie je márny.


Už ste čítali?