Igor Matovič: Odvolávam, čo som odvolal, a sľubujem, čo som sľúbil

Autor: Rudolf Pado | 30.9.2020 o 12:03 | Karma článku: 5,95 | Prečítané:  1500x

Meníme sa na krajinu chaosu v ktorej premiér vopred komunikuje neustálené rozhodnutia a následne vstupuje do wrestlingovej arény lobistov. 

„Na všetkých hromadných podujatiach bude môcť byť maximálne 50 ľudí. Opatrenie, ktoré v stredu vydá Úrad verejného zdravotníctva, bude platiť pre športové a kultúrne podujatia i omše. Dôvodom je, aby medzi jednotlivými oblasťami nedochádzalo k "škriepkam". S návrhom prišiel hlavný hygienik Ján Mikas, v stredu o tom pred rokovaním vlády informoval premiér Igor Matovič (OĽaNO)“, preletelo pred cca hodinou TASR.

Na webovom sídle Úradu verejného zdravotníctva SR – dvanásť hodín pred platnosťou opatrení – naďalej svieti: Od 1. októbra nebude možné organizovať akékoľvek hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy s výnimkou obradov, ako je sobáš, krst či pohreb. Výnimku budú mať podujatia, ktorých konanie stanovuje zákon (zasadnutia štátnych a samosprávnych orgánov, súdov a podobne).“

Organizátori Medzinárodného maratónu mieru na portály beh.sk naďalej komunikujú nedeľný beh pre 200 mužov a 30 žien.

Nespokojná je Konfederácia biskupov Slovenska,  športovci i kultúrna obec. 

Spoločnosť je atomizovaná, rozhádaná, jednotlivci i záujmové skupiny sledujú len vlastné partikulárne záujmy ... a hlavný vinník stojí na čele vlády.

Úrad verejného zdravotníctva SR nestíha premiérovi a jeho meniacim sa náladám (Zdroj:  https://www.uvzsr.sk/)

Medzinárodný maratón mieru (Zdroj:  www.beh.sk, termínovka)

Neočakám od premiéra Matoviča, rovnako ako od akéhokoľvek člena vlády, dokonalosť a neomylnosť, ale to čo tu dlhodobo produkuje je akési spontánne či intuitívne krízové riadenie štátu, vajatanie medzi vedeckým poznaním či názorom odborníkov a mediálnym tlakom lobistov, ktorého výsledkom je neustálený a v spoločensky neakceptovateľnej miere meniaci sa súbor pravidiel, pokynov a usmernení.

Mimochodom, naozaj si myslím, že každé zrozumiteľné pravidlá „hry,“  ktoré sa nedajú položiť na dve A-štvorky, nebude nikto nikdy čítať, nieto ešte rešpektovať.    

 

 

      

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská sa priznala k svojej trestnej činnosti, vypovedá na NAKA v Nitre

Počas akcie Víchrica zadržali podnikateľa Zoroslava Kollára aj piatich sudcov.

AUTORSKÁ STRANA PETRA ŠABATU

Pod Babišom sa rok pred voľbami prvýkrát kýve stolička

Vystrieda magnáta Pirát?


Už ste čítali?