U papaláša sa lyžuje

Autor: Rudolf Pado | 4.12.2020 o 13:20 | (upravené 4.12.2020 o 14:18) Karma článku: 7,53 | Prečítané:  1668x

Problémom štátu nie je lyžovačka či iné hromadné podujatia, ale nutnosť hľadať v kilogramoch usmernení  právne kľučky a následne ich na verejnosti krvopotne zdôvodňovať.  

Zdroj:  https://hitky.sk/lyzovanie-ma-byt-mimo-prevadzky-do-januara-kollar-vsak-svoje-svahy-otvara/  

Multiotec, multimilenec a predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina), ktorý postavil celú nemocnicu sv. Michala do pozoru, už riadi vlastné impérium z domáceho lôžka. Lyžiarske stredisko Park Snow Donovaly oznámilo, že dnešným dňom otvára brány pre návštevníkov. „Konzílium odborníkov nie je štátna autorita, ktorá rozhoduje o tom, čo má byť otvorené alebo zatvorené. Mňa nezaujíma, čo povie nejaký infektológ alebo odborník.“  

Zdroj: https://dennikn.sk/minuta/2172675/?ref=mpm

Jeho stranícky kolega, minister dopravy a výstavby Andrej Doležal,  pritom len včera oznámil, že zimné lyžiarske strediská sa na Slovensku zatvoria minimálne do začiatku januára 2021 s tým, že sa tak rozhodlo konzílium odborníkov. Dnes koriguje vlastné stanovisko: Minimálne do pondelka (7. 12.) môžu byť otvorené všetky lyžiarske strediská, keďže hlavný hygienik zatiaľ nebol požiadaný o to, aby vydal vyhlášku a Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) nevie regulovať, otvárať či zatvárať tieto strediská.“

V štáte, v ktorom sú aktuálne zakázané hromadné podujatia nad 6 osôb, otvorenie škôl je pokladané za pandemický Armagedon, prevádzkovanie reštaurácii a wellness centier  je odsunuté za horizont ich ekonomického zničenia, sa akosi zabudlo vyregulovať  - napriek niekoľkotýždňovému apelu ich majiteľov a prevádzkovateľov - lyžiarske strediská.

Mám za to, že problémom štátu nie je lyžovačka či iné hromadné podujatia, ale nutnosť hľadať v kilogramoch usmernení  právne kľučky a následne ich na verejnosti krvopotne zdôvodňovať.  

Takto dopadli bežecké podujatia pre verejnosť. Ukážka z termínovky na www.beh.sk  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?