Róm dostal pokutu, no a?

Autor: Rudolf Pado | 15.1.2021 o 13:38 | Karma článku: 8,86 | Prečítané:  2318x

Väčším problémom je zdôrazňovanie národnosti sankcionovaného než samotná sankcia, a to médiami, ktoré tak patetický volajú po tlmení vášni a rasovej neznášanlivosti.

Už prvotný článok z klávesnice Michala Katušku „Na Fica, Kotlebu či Harabina si za porušovanie opatrení netrúfnu. Rómovi dali pokutu 500 eur“ má pobúril, o to viac, že v momente, v ktorom počet diskusných príspevkov – z ktorých ani jeden nevolal po plynových komorách Treblinky či Osvienčimu – táto zmizla a ukryla sa za strohý oznam „diskusia nie je otvorená“. Slovenskému ľudu neznámy cenzor neustál početné príspevky, ktoré veľmi vecne kritizovali zdôrazňovanie Rómskej národnosti u priestupcu.         

Dnes je do vatry neznášanlivosti prikladané novým príspevkom „Polícia pokutu päťsto eur na cestu po drevo na kúrenie obhajuje“.

Desiatky tisíc občanov SR sedia už mesiace v domácej izolácii, žijú osobné bubliny, a so znepokojením sledujú každú udalosť  a jej protagonistov, ktorá napomáha šíreniu pandémie namiesto jej utlmenia. 

Robert Fico, Marián Kotleba, Štefan Harabin, ignoranti z Pavloviec nad Uhom i nasrdení bieli muži z Uliča mali byť stotožnení a sankcionovaní. To že sa tak doposiaľ nestalo resp. nedeje ad hoc je len výpoveďou o tomto štáte, ktorý presne týmto spôsobom fungoval aj pred marcom 2019 - napr. v oblasti priestupkov a trestných činov voči životnému prostrediu -  iba to nebolo na pretrase dňa.  

Róm z Moldavy nad Bodvou  pochybil -  ignorantia juris non excusat – a môžeme sa baviť o adekvátnosti trestu - ktorý mimochodom vyhodnocuje príslušník policajného zboru na základe záväzných pokynov -, ale nerozvracajme právny štát (alebo jeho torzo) prvoplánovosťou redakčných príspevkov.           

Pred zákonom nie sme Rómovia, Maďari, Slováci či Rusíni, ale občania Slovenskej republiky, rovní v právach i povinnostiach.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?