Active life: SOS prírode

Autor: Rudolf Pado | 23.4.2021 o 11:09 | (upravené 23.4.2021 o 11:15) Karma článku: 5,61 | Prečítané:  286x

Tip na víkend: zapojte sa do projektu - vhodného aj pre rodiny s deťmi či vášnivých športovcov -  na pomoc prírode. 

Active life – partia športovcov z Košíc a okolia – pripravila od roku 2014 množstvo verejných športových a komunitných podujatí, v mnohých prípadoch aj s charitatívnym podtónom.

Od začiatku pandémie Covid-19  motivuje bežcov nielen prípravou trás pre virtuálne tréningy, ale aj v tomto roku prebieha dobročinná séria CHARITY RUN TOUR. V zatiaľ realizovaných dvoch dieloch zameraných na podporu detskej onkológie v Košiciach (CHARITY RUN WEEK) a na operáciu Majka Leška (ART RUN) sa podarilo vyzbierať vyše 9 000 eur.       

V mesiaci lesov pripravila organizácia projekt SOS PRÍRODE, zameraný aj na rodiny s deťmi, ktorého cieľom je vyčistiť turistické a bežecké trasy, brehy potokov a riek, lokálne lesíky, v rámci rodinných a priateľských „bublín“, od všade sa povaľujúcich odpadkov. Aktivita má  priniesť aj zamyslenie sa nad samotnou produkciou odpadov.   

Do projektu je možné sa zaregistrovať TU.

Okrem super pocitu z toho, že si pomohol prírode, ti v priebehu mája príde aj pamätná kovová medaila, Active life nálepka a zľavový kupón do EXIsportu! Nejde o to, koľko odpadu vyzbieraš, ale o to, že pridáš ruku k dielu. Určite tým motivuješ aj svoje okolie. Už nás je 200 ...

Pamätná medaila SOS PRÍRODE (Zdroj: Active life)

Propagačný plagát SOS PRÍRODE (Zdroj: Active life)

Vášniví bežci môžu čistenie prírody realizovať aj ako pllogging run, čo je spojené s množstvom zmien smeru,  rýchlosti i drepmi. Tréningový efekt zaručený!

Plogging vznikol v roku 2016 vo Švédsku. Názov je kombináciou anglického slova jogging, teda beh, a plocka upp, čo vo švédčine znamená zdvihnúť. Novú bežeckú disciplínu vymyslel švédsky environmentalista Erik Ahlström. Táto aktivita je vo svete trendom už niekoľko rokov. 

   

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?