Psia duša: Online adopcia psa

Autor: Rudolf Pado | 10.5.2021 o 12:23 | Karma článku: 7,20 | Prečítané:  881x

Stovky psov a mačiek, z desiatok útulkov a karanténnych staníc, čakajú na nových láskavých majiteľov. 

Svojho nemého miláčika – úmyselne nepíšem štvornohého nakoľko ľudská beštialita niektorých z nich trvalo poškodila – môžete vidieť skôr ako ho po prvýkrát pohladíte. Umožňuje to projekt občianskeho združenia Psia duša „Nekupujte! Adoptujte!“, ktorý  vznikol na základe potreby mediálne prezentovať zvieratá z celého Slovenska, ktoré sú ponúkané na adopciu.

Adopčný portál obsahuje aj vyhľadávací filter

Komplexná databáza, ktorá sa neustále vyvíja,  obsahuje zvieratá z rôznych útulkov, karanténnych staníc, od občianskych združení i v starostlivosti  dočasných opatrovateľov. Po zaregistrovaní je k dispozícii webové rozhranie pre pridávanie, editovanie a správu ponúk.  

Každé zvieratko má samostatnú kartu a vlastnú stránku s prezentačnou fotografiou, popisom, galériou obrázkov, kontaktnými informáciami a formulárom. Vyhľadávať je možné podľa zadaných kritérií, alebo podľa umiestnenia na mape. V databáze je aktuálne okolo 1 000 zvierat.

Adopciou psov a mačiek - nie ich nákupom od množiteľov -  ich zachránite pred utratením alebo uvoľníte miesto pre ďalšieho opusteného tuláka, ktorý často musí ostať na ulici, lebo útulky a karanténne stanice sú neustále preplnené.

Prevádzkovatelia portálu sa prihovárajú ľuďom aj týmito slovami: „Pri adopcii zvieratka vyberajte srdcom, nie očami. Vyberajte hlavne podľa jeho povahy a Vašich podmienok, ktoré mu dokážete zabezpečiť, nie podľa výzoru. Mnoho ľudí si pri výbere neuvedomuje, že rôzne plemená či kríženci psov sa nelíšia len exteriérom, ale aj povahou a vlastnosťami. Z toho obrovského množstva opustených zvierat si určite každý vyberie jedinečného štvornohého priateľa, s ktorým si navzájom budú vyhovovať po všetkých stránkach. A navyše sa Vám za Vašu záchranu odvďačí bezhraničnou vernosťou a láskou.“

Aj táto fešanda Vám môže rozjasniť život ...

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vakcíny v strednej Európe spochybňuje len krajná pravica, Slovensko je raritou

Očkovanie na Slovensku spochybňujú aj neradikálne strany.

Borbély: Španielski stopéri by pokojne mohli ísť do mesta na corridu

Kde vidí príčiny debakla a aké kroky teraz očakáva zo strany kompetentných?

Delta variant udrie asi už v polovici júla. Zasiahne nezaočkované regióny

Aktuálne je na Slovensku zaočkovaných 26 percent obyvateľstva.


Už ste čítali?