Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Covid-19 občianska výzva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Škoda že nie ste minister ŽP

Teraz by ste napr. nariadili školám-učiteľkám-žiakom, aby sa len tak neflákali až do leta, ale aby niečo spravili pre ŽP. Učiteľky so žiakmi by mohli chodiť a nahlasovať, ale napr. aj zbierať svinské sklenené fľaše od alkoholu pohodené v rigoloch pozdĺž ciest, ktoré je teraz dobre vidno , kým nie je tráva. Potom cestári začnú kosť a rozmetajú sklenené fľaše na nebezpečné črepiny , nebezpečné hlavne pre zvieratá.

Ako minister ŽP by ste spravili množstvo ochranných rozhodnutí . Ak by bolo treba , možno by ste poslali do terénu aj všetkých zamestnancov ministerstva, aby niečo poriadneho pre životné prostredie spravili, však ? :)
 

 

Dakujem. No spolocne chodenie uciteliek so ziakmi by som neodporucal vzhladom ku Covid-19. Ako pidsem v blogu ide o silne individualnu zalezitost na skratenie dlhej chvile.

Kolektivne prakticke akcie v prospech ZP su samozrejme ziaduce, ale nie v tejto chvili.
 

Nemáte za čo ďakovať, skôr ostatní majú

ďakovať Vám. A nielen ďakovať ale aj pomáhať. Fakt škoda, že nie ste minister.
Čo sa týka učiteliek a žiakov a nelegálnych odpadov, viem že je koronavírus ale mal som na mysli nie hromadne. Učiteľky by išli s niekoľkými žiakmi rozptýlene a niečo by vyzbierali. Ak by po celom Slovensku státisíce študentov nabehlo, tak je to vyčistené. A samozrejme nielen jeden rok, ale každú skorú jar. Ale to je len také zbožné prianie. Ja osobne zberám, ale samozrejme sám nestačím. Aj vypisujem okolitým starostom, aby na tie vyhodené odpady a hlavne sklenené fľaše od alkoholu nabehli , ale malý ohlas, sporadicky jednorázovo po upozornení niekedy spratajú, ale nie je to systémové, aby si to vzali za svoje a aktívne to systematicky čistili. Potom ked vyrastie tráva , je neskoro.