Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Posledný výstrel Rudolfa Pada (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pán Pado -

- nie je pravda, že nikomu na ničom nezáleží. Ako keby ste tým tvrdením popierali či bagatelizovali snahy a hlavne činnosti desaťtisícov ľudí na Slovensku, jednotlivcov i skupín, združení (spomeniem aspoň Lesoochranárske združenie Vlk, aspoň aktivitu My sme les, aktivitu Ide o nič, aktuálne aktivity v prospechy Vlkov, Prírody v Jasnej a v Demänovskej doline a tak ďalej). Všetci robili i robia vo svojom čase, bez toho, že by za to boli platení.
A Vy ste mnohým dali potrebný impulz a oni sa začali zaujímať a aj konať!
Pozrite sa - aj ja som neraz sklamaný z nečinností či z mlčaní orgánov - od ministra životného prostredia, cez poslancov v NR Sr, až po "nejaký" mestský, obecný úrad - ale nezúfam - idem ďalej. Takže, prosím Vás, aj Vy pokračujte.
Všetko dobré Vám prajem.
 

 

Dobry den, ak si precitate odseky predtym, tak budete vediet, ze posledna veta je vztahovana k TrashOut, nie k lesom ci inym cinnostiam.
 

Pán Droppa

choďte sa láskavo poprechádazať popri rigoloch okresných ciest a láskavo vyzbierajte sklenené fľaše od alkoholu po grázloch , čom ich tam vyhodili. Ešte teraz, pre napadaním snehu. Potom už je neskoro. Druhá šanca vyzbierať svinské sklenené fľaše od alkoholu popri cestách bude v skorej jari po snehu , než začne tráva rásť. Potom bude neskoro, kosačkári nabehnú a sklenené fľaše porozbíjaú na nebezpečné svinské črepiny, nebezpečné hlavne pre zver prechádzajúcu cez cestu a tiež črepiny sú svinstvo pre cyklistov.
Lebo kompetentné orgány nekonajú. ako píše autor ochranár Pado, tak konajte za nich, nech sa páči vyjdite do terénu a zbierajte. lebo dristáte, že niekto koná . NIKTO nekoná.
 
Hodnoť

Pán Pado, svet nie je o metáloch

Pán Pado, chápem Vašu frustráciu, ale to nie je dôvod na stratu radosti zo života. Píšte ďalej a buďte spokojný, že svoj diel na záchrane sveta ste si splnili. Nie každý má to šťastie ako Thunbergová, že napriek jej diagnózam a odbornej neznalosti sa stane ikonou boja za záchranu planéty. Na rozdiel od nej dúfam máte to šťastie, že máte aj drobné životné radosti, ktoré sú skutočným a istým naplnením našej púte na zemi. Ani decko nedostáva hračku za každú lyžičku rybieho tuku, čo zje pre svoje zdravie. Svet zachránia milióny ľudí, čo si uvedomia, že je treba niečo robiť a nie hŕstka aktivistov, čo po dobrej akcii a happeningu za eko nechá za sebou hromadu plastového odpadu a rozvezie sa do domovov lietadlami a osobnými autami.
 

 

... ja som nestratil chut do zivota, iba tuto krajinu pokladam za jeden velky podvod a prosim anonymnych obcanov, ktori nahlasuju skladky cez telefon, lebo je to take strasne pohodlne a bezpecnew, aby potom po desiatkach nevypisovali OZ TATRY resp. mi netelefonovali, ze "je to tu 2 roky a nikto to neodstranil," ak nedokazu pochopit, ze tadial cesta nevedie.

Od nastupu novej vflady, kedy som znovu "otvoril" TrashOut mi neodpovedali ani z MZP SR (Budaj, Smatana), ani Mikulec (ma pod palcom OU) a ani prezidentka. Hram,e sa tu na ochranu ZP a nedokazeme zabezpecit ani najzakladnejsie veci fungovania statu.
 

To je facebook demokracia

Viete, to je etapa v živote spoločnosti. Už neraz som hovoril, že facebook je nepriateľ čohokoľvek, kde treba zdvihnúť zadok alebo nedajboťe zobrať lopatu do rúk. Ľudia nadobudli dojem, že ke´d dajú niečo na internet, tak to vyriešia a myslia si že lajky riešia. zabudli na to, že to je len začiatok. Preto sa treba sústrediť na pochopenie zásady, že znalosť problému je iba začiatok jeho riešenia a potom nasleduje fáza, kde po rečiach nastupuje často špinavá a ťažká práca alebo obetovanie nejakého zvyku, ktorý je za vznikom problému.
 
Hodnoť

Pán Pado, chápem.

Patrí Vám moje veľké ĎAKUJEM.
Za nás všetkých, vlastne proti molochu moci úplne bezmocných, ktorý Vám i takým ako Vy tak veľmi fandili. Arogancia moci a nezáujem zaslúžiť si plat daný tými, čo platia dane, zvíťazili. Zatiaľ určite, ale dokedy?
Veľa zdravia a pohody.
 

 

Dakujem.
 
Hodnoť

dobra praca pan Pado

to by chcelo poslat link ministrovi :) angazovanost ludi a verejna kontrola su rozhodne cestou k zlepseniu stavu
 

 

Pan minister i jeho statny tajomnik p. Smatana, ktoreho poznam osobne vyse 20 rokov a v obdobi, ked mu mozno realne islo o zivot (vyhladajte si jeden moj blog) som uskutocnil kroky pre jeho ochranu, maju sice XY medisalnyxch vystupov, ale "skore" nepusti:

- z 19 listov mam odpovede na 2, z tiho je 1 cisto formalna a mimo reality, v jeden z njich sa tykal TrashOut a vyslewdkom bol len dost nechutny telefonat z ministerstva od akejsi medialnej pani, ktora mi radila ako mam pisat a ako snazia ...

- pocet odpovedi od ministravnutra, ktry ma pod sebou okresne urady vratane odborov starostlivosti o ZP, moze uradnikom prikazat konat, je k dnesnemu dnu 0

- pocet odpovedi z kancelarie prezidentky SR: 0

- pocet odpovedi od p. Remisovej - veci ohladne projejtovania v niektorych statnych molochoch v kontexte eurofondov: 0

Mimo neho sa dpozvedam so zapisnic, ktore sa ku mne dostavaju uplnou nahodou, aj toto, citujem: "... S ostatnými občianskymi združeniami (OZ Tatry, OZ Eviana, Karpatský rozvojový inštitút,) sa vtedajšie vedenia projektu stretlo avšak k uzavretiu dohody o spolupráci nedošlo ..." To napisala SAZP, problem je len vtom, ze nikto z OZ TATRY sa za ostatne roky so SAZP nestretol. Poslal oficialny protest (staznost), bez konzekvencii.

Kde mam este pisat a naco?
 
Hodnoť

 

Dobre rano pan Pado, vo velkej miere môzem len suhlasit s nazormi, ktore napisali citatelia Vasho clanku predo mnou. Som len bezny clovek neangazovany v ziadnom zdruzeni , zbierajuci odpad kadial chodi a Vas velky fanusik. Zdaleka nie som tak vzdelana v oblasti enviromentalnej vychovy, jej teorii a hlavne zakonov ako Vy, ale uplne chapem Vasu frustraciu. Urcite , cim viac do toho vidite, tym viac vidite aj nedostatky a lahostajnost organov, ktore by mohli v tejto oblasti urobit zasadny poriadok. Dost vzhliadam k terajsiemu ministrovi ziviotneho prostredia a aj p. prezidentke ako osobam, ktore by mohli v tejto oblasti urobit nieci pozitivne. Mozno to chce este trochu casu, pretoze sa toho teraz deje na vsetkych " frontoch" tak vela. ja som proste viac optimista , ako pesimista - alebo aspon chcem byt.:-( V kazdom pripade myslite na svoje zdravie a naozaj aj na tie drobne zivotne radosti, ktore Vam vykompenzuju tazku a casto ziadany vysledok neprinasajucu pracu. Urobili ste a robite neskutocne vela v problematike enviromntalistiky. Klobuk dole. A ste veeeeelmi potrebny! My sa tiez budeme snazit podla nasich moznosti a urcite nas pocet rastie. Aj ked zial, tych "druhych" je zatial viac. Takze drzte sa a drzme sa! .-)
 

 

Dobry den, dakujem za reakciu.

Nie je to frutracia, iba rezignacia na vynakladanie energie do niecoho, kde nie je vidiet zasadny posun. Ja behavam a tak mam dost ucinny nastroj na produkciu endorfinov (aj v nedelu cz 27 km volne s cca 600 m prevyseniom po "krkohajoch :))

Optimizmus okolo MZP SR Vam nechcem brat, vyjadril som sa vyssie pod inym prispevkom, Vidim rozdiel medzi tlacovymi vyhlaseniami a realitou v terene (obdobne ministerstvo podohospodarstva).
 

Pán Pado,

ak by ste časť nejakú skládku , stačí časť odpoadu premiestnili z "neviditeľného" miesta na viditeľné, napr, to vyšmarili pre radnicu, okresný úrad a pod. tak zrazu hned nabehnú smetiari a upratovačky a hned svinstvo odstránia. O tom to je, riešia, len čo sa ich bytostne dotýka, na ostatné "mimo zraku" kašlú.
Pomohli by asi len takéto protesty formou premiestňovania odpadu na "ich" územie. Lebo ak občiansky aktivista/ti svinstvo upracú, tak nikto z kompetentných o tom nevie a nechce vedieť a ani to neriešia. Jedine schodné riešenie so skládkami a svinstvami tie svinstvá odstraňovať formou premiestnenia pred kompetentných. Možno aj tak nebudú nič riešiť, ale aspoň im to naruší ich pokojné kruhy. Vy pokoj nemáte, tak nech nemajú pokoj ani oni.
Skládku dať do plastových vriec, vrecia premiestniť pred Urad a tam vrecia vysypať ...
 

 

... nabehla by policia: znecistoivanie verejneho priestranstva, vytvorenie nelegalnej skladky ... a riesila by mna

Mimochodom nizsie mate postoj prevadzkovatelov aplikacie TrashOut, uz sa na mieste "sefa" prestriedali, ale stale o tom istom.
 

Len teoretizujem,

viem, že by nabehla mestská polícia. Len som chcel možno inšpirovať alebo nájsť v tom nejakú právnu skulinku, že nelegálny odpad nebol vyhodený aktivistom, aktivista ho len premiestnil z "neviditeľného" miesta A na miesto B. A polícia nech láskavo zisťuje, kto skutočne vyhodil odpad na miesto A a nech nerieši premiestňovateľa.
Tiež ma to veľmi štve, že kompetentní nič nerobia a pritom zákon im to prikazuje a aktivisti to riešia. A riešiť tak, že stále za nich robiť nie je podľa mňa riešenie.
Preto teoretizujem o premiestňovaní, aby kompetentní odpad dostali pred oči. Chcelo by to nejakého fundovaného právnika. Ale ako ste napísali, pezinská skládková baba odkedy je v paláci, nereaguje.
 

 

... mate pravdu, ale zial zijeme v takejto krajine. Uz som napisal XY krat: ... zhabam financien na to, aby som mohol robvit noeco, co ma robit nieto, kto za to berie peniaze.
 
Hodnoť

REAKCIA TVORCOV TRASHOUT

Dobrý deň, pán Pado,

ako predošlé príspevky aj tento nás mrzí čítať, pretože vám chýbajú informácie a následne opisujete TrashOut ako pomaly škodcu v oblasti životného prostredia. Ookrem grantu, čo stále spomínate, ktorý je jasne vydokladovaný na čo bol použíty bolo na projekte strávených množstvo dobrovoľníckych hodín.

Radi by sme aplikáciu urobili lepšou a používanejšou, ale rokovanie s našimi ministerstvami a orgánmi je náročné. Napriek tomu sa snažíme a kontaktujeme ich, čakáme na odpovede, ktoré prichádzajú málo ale predsa sem tam prídu a tak začalo Ministerstvo ŽP pracovať v posledných mesiacoch s dátami z TrashOut. Malá zmena, ale konečne sme sa dočkali. Posledných pár mesiacov s hláseniami pracuje Zelená linka Ministerstva ŽP, ktorá ich posiela priamo na ľudí na obciach alebo na okresoch podľa toho, kde sa presne nachádzajú. Tj. každé hlásenie je zároveň mailom poslané na konkrétnu osobu. Každé hlásenie má v komentári kedy a komu bolo nahlásené.

Za posledné roky namiesto toho, aby ste sa nám ozvali (kontakt máte nakoľko mi sem tám prepošlete mail od nejakej obce) a pobavili sme sa ako vieme spolupracovať o nás dokoola píšete články a očierňujete nás - to už sa ani inak nazvať nedá. My sme vám písali maily, navrhovali dokonca stretnutia a vaše vyjadrenie bolo vždy, že sa nemáte s nami o čom baviť. Napriek tomu my si vašu prácu vážime, že dané úrady upozorňujete a nerobíme nič podobné smerom na vaše OZ a vás.

Píšete, že sedíte hodiny za počítačom a posielate hlásenia cez slovensko.sk - hádajte čo - nám teraz volajú a píšu desiatky obcí, že v niektorých vašich oznamoch ani nie je konkrétny link na skládku ale len informácie, že nejaká skládka bola nahlásená. Namiesto vášho emailu ste tam dali kontakt len na nás. Zároveň sa sťažujú, že im posielate linky na skládky, ktoré boli vyčistené už dávno a áno sú aj označené ako vyčistené v TrashOut. Týmto zas vy vyrábate prácu nám. Ako hovorím sme otvorení sa pobaviť a počúvať konkrétne návrhy na zlepšenie.

Vďaka

Lucia Kelnarová
Projektový manažér TrashOut
 

 

Vytvorili ste aplikaciu a nepoznate zakony. U Vasmu kolegovi, ktory medzitym premigroval k inym uzasnym projektom, som v roku 2012 povedal, ze aplikacia nema oporu v zakone o odpadoch a zakone o spravnom konani a ochrana ZP nie je akasi hra na PC pre pubertakov. Slubili ste ludom odstranenie skladok (dali ste im nadej), je na to XY internetovych odkazov z PR kampane, a potom ste sa zacali vyhovarat. Postoj ministerstva uz komentovat nejdem. Uz v roku 2012 sa ukazala plna nahpta TrashOut:

https://domov.sme.sk/c/6613530...

A za osem rokov ste na veci nic nezmenili. 8 rokov upravujete aplikaciu, aby fungovala. 58 000 islo hore kominom ...

Starostovia dostavali bezne e-maily - s paragrafopvym ukotvenim, popisom - kaslali na to, teraz stat vymyslel el. komunikaciu a to uz je iny level, ktrory sa uz neda obkecat "nedostali sme" (mimochopdom ja si myslim, ze v SR ma byt tak 500 obci, nie vyse 2 9 000. statr nepotrebuje 2 900 starostov a 30 000 poslancov pozierajucich finacne zdroje a neschopnych konat ad hoc).

No volaju Vam preto, ze tam je e-mail na Vas (mal somnuviest aj cislo mobilu?), vy ste prevadzkovatelom aplikacie. To, ze cast starostov je negramotna, o tom sa presviedcam uz 20 rokov, za to ja nemozem. Vzor oznamu:

Nelegálne skládky odpadov od 15.09.2020 do 30.11.2020

Návod k vytvoreniu prístupového konta a k vyznačeniu odstránenia nelegálne uloženého odpadu: http://*****/TrashOut_obce_navod

Kontaktná osoba TrashOut: lucia.kelnar@trashout.ngo

Banské (okres Vranov nad Topľou)

https://admin.trashout.ngo/tra...

Co je na tom nezrozumitelne?
 

 

Este som zabudol dve veci:

- Zelena linka s tym pracuje preto, ze dostala 5 wordovskych suborov z rokov 2016 az 2020 s vypisabymi obcami a linkami na jednotlive scgranky, dostal to aj minis ter Budaj a statny tajomnik Smatana.

- Ako vyplyva z posolstva blogu, viac sa TrashOut do cesty miesdat nebudem, pojdeme dalej klasicvkou cestou monitoring / pisomne podnety ( za nas hovori 1 100 tonova skladka odstanena z brehu rieky europskeho vyznamu Belej o ktorej mi tvrdili, ze nou nikto nepohne).
 


Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: Ružomberok čierny, ale učitelia a žiaci pendlujú 1 245
 2. Ján Šeďo: Pán minister Naď, ryba smrdí od hlavy a tá Vaša už páchne aj v zahraničí ! 1 078
 3. Ivanka Klepáčová: Ako som cestovala do Ameriky v strede celosvetovej pandémie 684
 4. Martin Droppa: Nové Mŕtve Mesto nad Váhom (I.) 633
 5. Pavel Macko: Spravodlivosť alebo organizovaný zločin? 393
 6. Anton Kovalčík: Generál Gerasimov a jeho doktrína. 374
 7. Gabriela Sutórisová: Tvarohový od pani Helenky 352
 8. Marián Hamada: O mučenej sestre, zvláštnom súdnom procese a pápežovi vo výslužbe 293
 9. Ladislav Piršel: Diletanti sa radujú, zodpovední strachujú 287
 10. Jozef Černek: Deň na MOM alebo príbehy ľudí z testovania 253

Rebríčky článkov


 1. Ľudovít Daňo: Školy ako ohniská nákazy
 2. Stanislav Jurčišin: Jána a Martinu ste si zavraždili sami, milí novinári.
 3. Michaela Manikova: Zachránila si ma...
 4. Miriam Studeničová: Duchovný rozmer života
 5. Vladimír Seman: Ak Ukrajinci nerozumejú vtipu, nepatria do EÚ.  To by mohla pochopiť bratislavská kaviareň
 6. Štefan Vidlár: Nech to vyhňije
 7. Jozo Peric: Stojíme na začiatku nového komoditného supercyklu?
 8. Jozef Legény: Veľký Piatok 2021 - Matovič vztýči kríž číslo 9000. , ale ruky si už neumyje
 9. František Cudziš: Kvety baní
 10. Michala Ries: Ďakujem, že si mi zrkadlom


Už ste čítali?