Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čínske záujmy nad kostol Sv. Margity? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

dufam ze

to neprejde...
A stane sa nieco opacne - oprava celeho arealu, je to nieco, co presahuje slovensky ramec - barovy kastiel, zrebcin
 

 

Obávam sa, že v tejto republike môžme iba dúfať...
Toto je absolútny nezmysel, ako keby sa to nedalo postaviť inde...
Prajem im, aby pri archeologických prácach našli také nálezy, že im ďalej zakážu stavať...
 

myslim ze aj archeologicky

prieskum sa da vyriesit, ak to je mimoriadna, ci strategicka investicia...
.
Ale to predsa nemoze prejst, to by bolo treba uradnika co to schvali povesit za g u l e do prievanu.
 
Hodnoť

hm

Ešte sa tam má zrekonštruovať aj bývalá Kačenáreň.
Snáď z toho projektu nebude nič.
 
Hodnoť

Slovensko,

kedysi zelená krajina (srdce Európy), sa stáva krajinou kontajnerov a skladov. Idú zničiť posledný zbytok Lužných lesov, krajinu vtáctva a čistej prírody. Z veľkého projektu budú tradične pre niektorých veľké vrecká...Zo Slovákov sa stávajú priemyselné roboty, orná pôda, záhrady, polia už ani nevedia, čo to je, odnaučili nás byť samostatnými v obžive. Napr. Liptov, známy chovaním oviec, dobytka, výrobkov z nich, kožušníctvom, pestovaním zemiakov, premenili polia na pestovanie repky na bio - palivo, pre mňa nepochopiteľné a tak by sa dalo pokračovať..., Z tohoto podnikania sa ťažko budú spamätávať naše deti.
 

Johanka

som si istý že máš utešenú záhradku s vlastnou produkciou zeleninky a malým stádečkom ovečiek.
 

ja si myslim

ze existuje este medzistupen medzi vlastnymi ovcami a velkoskladami v peknej krajine.
Lebo to co sa znici vybudovanim prekladisk a logistickych parkov sa neda vratit a pochybujem ze akehokolvek navstevnika Slovenska a dufam ze aj obyvatela co nema uplne nalozene v hlave tesi pohlad na haly uprostred krajiny.
Azda existuje nieco ako rozumny kompromis, teda as ja tomu verim.
 

No ale Johanka

Nám nepísala len veľkoskladoch a ovciach. Celkom pekne si "zgustla" na Slovákoch. Cez celú krajinu.
 

ano

bolo to trocha zjednodusene, trocha dost.
 

Presne tak !

Môžem s tebou len súhlasiť.
A dúfam že táto zhovadilosť (na tomto mieste) neprejde.
Boli sme tam minulý rok a je to krásne územie , priestor.
 
Hodnoť

Netreba ani hlboko čítať

blúznenie p. Pada a jeho zelených bratrancov. Stačí pozrieť na mapu západného Slovenska a aj žiak základnej školy pochopí kade tečie Morava a že od jej odbočky z Dunaja po Holíč je takmer 100 kilometrov. Nesplavná Morava, v ktorá je nesplavná už 20 m od jej sútoku s Dunajom. Dokonca je po nej už desiatky rokov zakázaná aj prevádzka motorových rekreačných člnov. Morava kde, pri nízkej vode, takmer pol roka, je miestami problém prejsť s rekreačným kajakom. Morava, ktorá je v celom úseku, od jej sútoku s Dunajom po Holíč, chráneným územím a pohraničnou riekou... Pán Pado a jeho zelení bratranci zrejme, z titulu veku, nemôžu pamätať "vizionárske" aktivity soudruha Čubu z JZD Slušovice. Ten na stránkach Hospodársky novín, už v čase perestrojky "splavňoval" Moravu. Vyťažený materiál mal byť využitý od Bratislavy až po Břeclav na celkom nový železničný násyp pre vlaky systému podobnému TGV. Pán Pado iste nemohol postrehnúť, rámcovo veľmi podobnú, ale stonásobne menšiu aktivitu jednej českej firmy pred cca 20 rokmi, ktorá chcela voziť z bratislavského VW do Nemecka nové autá na podobných člnoch. Chcelo to "len" prístav = spevnenú plochu, 6 km proti prúdu Moravy od jej sútoku s Dunajom a prístupovú cestu cca 3 km od VW po tok Moravy. Ani jeden žeriav a ani jeden kontajner by nebolo treba. VW golfíky by nabehli na nákladné člny vlastnou silou. Už pred 20 rokmi sa tento zámer ukázal ako technické, enviromentálne, hydrologické, dopravné, logistické .... blúznenie a zapadol po pol roku do skartovačiek. Z vízií soudruha Čubu zostali len tie články niekde archívoch knižníc. Z vízií Sieberta+Talaša zostane viac papiera a spotrebovaných gigabajtov. Skrátka niektorí slovenskí "developeri" si radi chystajú miesto vo svojich peňaženkách na štátnu pomoc. Národný futbalový štadión, Národné kongresové centrum ... a možno aj národné kontajnerové prekladisko. Komu by netiekli sliny na tých 7 miliárd z Bruselu ? Minimálne na tie projektové práce a inžinierske činnosti, čo z nich stavby nikdy nebudú. A pán Pado a jeho zelení bratranci majú tému do mejnstímu a obžalobu celého národa od Holíča po Vyšné Nemecké z barbarstva na kultúrnom dedičstve. Odbornosť je nepodstatná. Je namáhavejšia.
 

...

... to vsetko moze byt pravda... ale mna na logistickych centrach stve jedno: kazde logisticke centrum prinasa zaplavu kamionov na cesty... uz som videl doslova kolony kamionov na D1 aj D2... pritom by stacilo jedno: prikazat, ze kazdy tovar z logistickeho centra, expedovany mimo republiku MUSÍ byt transportovany zeleznicou... plus potrebna vystavba prekladkovych terminalov na hraniciach (zeleznica/kamion)
 

Tu je pointa vo vodnej ceste

Na jej trase je málo využitý komárňanský a bratislavský prístav. Bratislavský prístav do ktorého majú chodiť z Číny vlaky, aby sa tu kontajnery prekladali na lode a tlačili hore Dunajom tam kam sa majú voziť z Holíča, preložené z lodí kamiónmi a vlakmi. Pre zelených Padových bratrancov z Budajovho ministerstva, nepostrehnuteľné detaily.
 

 

zdá sa mi, že tým "bratranci" nevhodne miešate aktivistov a štátnu správu
 

Obidvoji ma desia

Pán štátny tajomník povie to čo povedal, čo len svedčí o biede jeho úradu a jeho úradu podriadených zložiek. Aktivisti ani netušia kde je Holíč a kde Dunaj. Pohľad na našich oficiálnych či neoficiálnych zelených je v tomto prípade tristný. Jedno ale dokážu. Poobviňovať 5,5 milióna obyvateľov nášho štátu z kultúrneho barbarstva, hoci 5,499 999 milióna obyvateľov nášho štátu ani netuší že je tu nejaká kauza chimérneho prekladiska Holíč. Také nekvalifikované ale pohodlné. Nie som profesionál enviromentalista. Osobne som pripomienkoval 3 konania EIA a dokumentáciu k nim predloženú. Všetky boli nakoniec úradmi zamietnuté a "developeri" na EIA stroskotali. Tiež som si urobili obraz o tých čo dokumentáciu k EIA spracúvajú za ťažké peniaze. Odborný, päť krát vyvarený čaj. Ak je ministrom Budaj a jeho štátnym tajomníkom Smatana....., tak to sú všetko mentálni bratranci tých čo písali, na rôzne fóra, burácajúce príspevky o chimérnom prekladisku Holíč. A pojmom "bratranci" nemyslím nič pejoratívne. Dovolím si len mať na nich elementárne odborné nároky a schopnosť čítať mapu Slovenska.
 
Hodnoť

Ja len tolko.

Ked bol na dve hodiny prekryty kostolik v Drazovcia, vlajkou EU, bez poskodenia co len centimatra omietky, statny organ iniciatorom udelil mastnu pokutu bez akychkolvek ustupkov. Pripominam, ze k tomu doslo aj na pocetny podnet vraj traumatizovanych obcanov Nitrianskeho kraja. Pripominam ze sa tak udialo len na cca dve hodiny a molo to symbolizovat spolupatricnost Slovenska k EU aj v krestanskych hosnotach.
 

 

Pockat. To si robite srandu. To fakt ako nejaka particka bez povoleni len tak nabehla na narodnu kulturnu pamiatku a zabalila ju do nejaken latky? To je snad mozne len u nas.
 


Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: Ružomberok čierny, ale učitelia a žiaci pendlujú 1 222
 2. Ján Šeďo: Pán minister Naď, ryba smrdí od hlavy a tá Vaša už páchne aj v zahraničí ! 1 057
 3. Ivanka Klepáčová: Ako som cestovala do Ameriky v strede celosvetovej pandémie 674
 4. Martin Droppa: Nové Mŕtve Mesto nad Váhom (I.) 614
 5. Pavel Macko: Spravodlivosť alebo organizovaný zločin? 384
 6. Anton Kovalčík: Generál Gerasimov a jeho doktrína. 365
 7. Gabriela Sutórisová: Tvarohový od pani Helenky 340
 8. Marián Hamada: O mučenej sestre, zvláštnom súdnom procese a pápežovi vo výslužbe 287
 9. Ladislav Piršel: Diletanti sa radujú, zodpovední strachujú 284
 10. Jozef Černek: Deň na MOM alebo príbehy ľudí z testovania 246

Rebríčky článkov


 1. Ľudovít Daňo: Školy ako ohniská nákazy
 2. Stanislav Jurčišin: Jána a Martinu ste si zavraždili sami, milí novinári.
 3. Michaela Manikova: Zachránila si ma...
 4. Miriam Studeničová: Duchovný rozmer života
 5. Vladimír Seman: Ak Ukrajinci nerozumejú vtipu, nepatria do EÚ.  To by mohla pochopiť bratislavská kaviareň
 6. Štefan Vidlár: Nech to vyhňije
 7. Jozo Peric: Stojíme na začiatku nového komoditného supercyklu?
 8. Jozef Legény: Veľký Piatok 2021 - Matovič vztýči kríž číslo 9000. , ale ruky si už neumyje
 9. František Cudziš: Kvety baní
 10. Michala Ries: Ďakujem, že si mi zrkadlom


Už ste čítali?